Bilirkişi Ünal: Husumet yok

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Yücel Aşkın'ın tutuklanmasında rol oynayan raporda bilirkişi olan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi...
Haber: OSMAN BEKLEYEN / Arşivi

VAN - Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Yücel Aşkın'ın tutuklanmasında rol oynayan raporda bilirkişi olan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Radyoloji Anabilimdalı Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Özkan Ünal, 'husumet' iddialarını yalanladı.
Ünal, "Gerçekleri söyledim tebrik edilmem gerekir" dedi.
Aşkın'ın bilirkişi olarak raporunu kabul etmediği ve aralarında husumet olduğunu söylediği Ünal, ihalesi yapılan cihazlarla ilgili bilgileri ve cihazlarda yaşanan sorunları olaylardan bir yıl önce Aşkın'a anlattığını, ancak hiçbir şey yapılmadığını söyledi. Ünal, rektörle aralarında husumet olmadığını da belirtti. Ünal şöyle devam etti:
'Her bölüm savcıya bilgi verdi'
"Rektör Bey benimle ilgili neden böyle bir şey söylemiş anlamış değilim. Benim bilirkişi raporunda verdiğim bilgilerin hiçbiri yanlış değil. Söylediklerim yanlışsa çıkıp desinler bu yanlıştır. Savcılık soruşturma kapsamında benden cihazlarla ilgili bilgi istedi. Ben de gidip gelen cihazlar, çalışan cihazlar ve çalışmayan cihazları anlattım. Bu raporu Radyoloji Bölümü Anabilim Dalı öğretim üyesi olarak verdim. Benim gibi her bölüm kendi cihazları hakkında gidip savcılığa bilgi verdi. Laboratuvar, radyoterapi bölümleri de cihazları hakkında bilgi verdiler. Ama gerçekleri söylediğim için bence tebrik edilmem gerekirdi. Bu olayda kendimi taraf olarak görmüyorum."


    http://www.radikal.com.tr/7608947608940

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.