Bill Clinton: Sevgili Erkan...

Eski ABD Başkanı Clinton'dan, Marmara depreminden sonra Kocaeli'nde kucağına aldığı Erkan'a okula başlama mektubu: "Parlak bir gelecek için iyi dileklerimle."
Haber: ERGÜN AYAZ / Arşivi

KOCAELİ - Marmara depreminin ardından Kocaeli'nde Doğukışla Çadırkenti'ni ziyaret eden dönemin ABD Başkanı Bill Clinton'ın burnunu sıkınca herkesin ilgi odağı olan Erkan bebek, ilköğretime başlayınca Clinton'la mektuplaştı. Eski Başkan Clinton, bu yıl ilköğretim 1. sınıfa başlayan 7 yaşındaki Erkan'ı kutladı.
Deprem döneminde henüz 8 aylık olan Erkan Işık, bu yıl ilköğretim birinci sınıfta dersbaşı yaptı. Işık, öğretmenlerinin de yardımıyla Clinton'a mektup gönderip okula başladığını bildirdi. Clinton'dan da cevap gecikmedi. Okula gelen Bill Clinton imzalı mektubun tercümesi şöyle:
"Sevgili Erkan.
Değerli mektubun için çok teşekkür ederim. Hayatındaki her şeyin bu kadar iyi olduğunu öğrendiğime sevindim. Özellikle iyi bir eğitim aldığından dolayı mutluyum. Okulda sıkı çalışmak, ileride olmak istediğin ve yapmak istediğin her şeyi gerçekleştirmene yardımcı olacaktır.
Başkan olmanın en büyük ayrıcalıklarından biri, dünyadaki bütün insanlarla buluşup, onların ümitleri, korkuları ve hayallerinden haberdar olmaktır. Hayallerini fark etmede yardımcı olmada önemli bir rol oynamış olduğumu bilmek, senden çok beni sevindiriyor. Amerika'nın güçlenmesine ve dünyanın gelişmesine yardımcı olmak için elimden geleni yapmaya devam ettikçe, senin bu mücadeleci hikâyeni hatırlayacağım. Parlak ve mutlu bir gelecek dilerim."
Okula davet edilecek
Özel Muhsinler Koleji Müdürü Nimet Meydan, şunları söyledi: "Bir süre önce Erkan'la birlikte, Clinton'a teşekkür niteliğinde mektup yazmıştık. Cevap göndermiş. Erkan geçen yıl ana sınıfımıza geldi. Burada ücretsiz okuyor. Kırtasiye ihtiyaçlarını Kadir Has karşılıyor. Bill Clinton'un mektuba cevap vermesi bizi duygulandırdı. Biz de kendisine bir cevap yazıp okulumuza davet edeceğiz."


    http://www.radikal.com.tr/7585407585400

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.