'Bilyeli'de sahte rakı

Bilyeli kapaklı Yeni Rakı şişeleri içinde 1420 şişe sahte rakı ele geçirildi. İstanbul'dan kente sahte rakı getirilerek eğlence merkezleri ve...

ANTALYA - Bilyeli kapaklı Yeni Rakı şişeleri içinde 1420 şişe sahte rakı ele geçirildi. İstanbul'dan kente sahte rakı getirilerek eğlence merkezleri ve marketlere dağıtıldığı ihbarı üzerine harekete geçen Antalya polisi, kargodan rakıları teslim almaya gelen Ş.G. ve K.K.'yı gözaltına aldı. Yapılan incelemede, rakının sahte, şişelerinin gerçek olduğu anlaşıldı. Otel, motel, tatil köyleri ve çöp bidonlarından toplanan bilyeli kapaklı Yeni Rakı şişelerine bakım yapıldıktan sonra sahte rakı doldurulduğu belirlendi.
Zanlılardan K.K. ise bir süre Tekel'de çalıştığını iddia ederek muhtemel alıcıları rahatlattı: "Tekel'de çalışırken de rakıyı ben yapıyordum, şimdi de ben yapıyorum. Korkacak bir şey yok!" dedi. İki zanlı adliyeye sevk edilirken yetkililer, kapağın içerisindeki bilyenin kırıldıktan sonra yapıştırılarak monte edilmesi ve altına orijinal metal kısım eklenmesiyle içki şişelerinin gerçekmiş gibi piyasaya sürülmek istendiğini söyledi.
Mey İçki: Taklit değil tahrip
Mey İçki ise dün yaptığı açıklamada kendi şişelerinin taklit değil, tahrip edildiğini belirterek, "Rant çok büyük olduğu için kötü niyetli kişiler her türlü yolu deniyor" dedi. (dha, aa)