Binalara estetik

İstanbul ve Samsun büyükşehir belediyeleri, ana cadde ve arterlerdeki binaların dış cephelerini temizleme çalışması başlattı.

İSTANBUL/SAMSUN - İstanbul ve Samsun büyükşehir belediyeleri, ana cadde ve arterlerdeki binaların dış cephelerini temizleme çalışması başlattı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü'nün, yeni ilan ve reklam tanıtım yönetmeliğine göre yürüttüğü çalışmayla, binalardaki ilan ve reklam tabelaları kaldırılacak. Kaldırılan tabelalar, daha küçük boyutlarla, binaların giriş kapısının sağ ve solunda sıralanacak. Ardından da binaların dış cepheleri boyanarak güzel bir görünüme kavuşacak. Tabelaların kaldırılma ve boya maliyetini sponsor firma Polisan'la işyeri sahipleri yarı yarıya paylaşacak. Büyükşehir Belediyesi ise sadece proje maliyetini üstlenecek. Proje ilk olarak Beyoğlu Belediye Başkanlığı'yla yürütülen ortak çalışma kapsamında Taksim Talimhane bölgesinde hayata geçirildi. Tarihi binalar tabelalardan arındırıldı.
Tabelalar sökülüyor
Samsun'da da görüntü kirliliği yaratan tabela ve tenteler bir bir sökülüyor. Zabıta ekipleri, daha önceden uyarılan işyerlerindeki uygulamanın Cumhuriyet Caddesi'nden başlatıldığını ve kent geneline yayılacağını söyledi. (dha, aa)


    http://www.radikal.com.tr/7545857545850

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.