Binali Yıldırım: Gebze-Halkalı tren hattı 2018'de tamamlanacak

Binali Yıldırım: Gebze-Halkalı tren hattı 2018'de tamamlanacak
Binali Yıldırım: Gebze-Halkalı tren hattı 2018'de tamamlanacak
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Gebze-Halkalı tren hattı projesinin 2018'in ilk aylarında bitirileceğini açıkladı.

RADİKAL - Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gebze-Halkalı tren hattı projesi çalışmalarını inceledi. Yıldırım, hattın tamamının 2018 yılının ilk aylarında bitirilmesini hedeflediklerini aktardı. Projenin normal şartlarda tamamlanma süresinin 4,5 yıl olduğunu dile getiren Yıldırım, şöyle devam etti:

“Ancak, arkeolojik kazılar ve kamulaştırma gibi nedenlerden dolayı zaten bir ciddi süre kaybı vardır. Projenin daha yarısına gelmiş değiliz. Bundan sonraki geçecek süreyi geçmişte yaptığımız işin en az iki katını yapmak suretiyle projeyi tamamlayacağız. 4,5 yılı 2’ye böleceksiniz. Yaklaşık tarihi bulacaksınız. Bu tarih bizim için hedef olmakla beraber, asıl başaracağımız bu tarihin önünde bir tarihte bitirmektir. Her şey yolunda giderse daha önde bir tarihte bitirmeyi hedefliyoruz. Bunun için her şey hazır. Ekip hazır, yükleniciler hazır. Bakanlık olarak hazırız. Durmak yok yola devam!

Projenin gerçekleşmesi konusunda yaşanan bazı rahatsızlıklar, gürültü gibi sorunları anlayışla karşılamalarını istiyoruz. Kalıcı rahatlık için geçici rahatsızlıklara tahammül etmelerini istiyoruz. Yapıma 2016 başından itibaren başlayacağız. İnşallah başaracağız. Zor ama imkansız değil.” diye konuştu.
(Cihan)