Binbir Surat Ayten'e 16 yıl 8 ay!

Binbir Surat Ayten'e 16 yıl 8 ay!
Binbir Surat Ayten'e 16 yıl 8 ay!
'Yalı cinayeti' olarak bilinen, 'ancak filmlerde olur' denilebilecek cinayet davasında son karar açıklandı.

RADİKAL - “Yalı cinayeti” davasında son karar çıktı. İstanbul Kireçburnu’nda 2 milyon dolar değerinde 4 katlı yalısı ve bankada 100 bin TL parası bulunan Mehmet Ali Barman, 2008’de kendisinden 25 yaş küçük Nesrin Özben ile evlendi. Ancak Barman’da ‘bunama’ olduğunun tespit edilmesi üzerine evlilik mahkemece iptal edildi. Özben hakkında da “dolandırıcılık” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak” suçlarından 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Habertürk Sedef Şenkal Demir'in haberine göre, davada Nesrin Özben aleyhine, “Barman’ı öldürmem için bana 400 bin lira teklif etti” diye ifade veren şoför Ali Server Yıldız’ın cesedi Keşan’da bir gölette bulundu. Cinayet zanlısı olarak da Barman’ın yardımcısı 25 yaşındaki Ayten Şafak ile suç ortağı olduğu öne sürülen 44 yaşındaki Tamer Kapucu tutuklandı. Ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan Şafak’ın cezası 16 yıl 8 aya, Kapucu’nunki ise müebbet hapse çevrildi.

Cinayetin ardından arandığı süreç boyunca defalarca kılık değiştirerek saklandığı için “Binbir Surat” olarak adlandırılan Ayten Şafak’la Tamer Kapucu’nun temyiz başvurusu üzerine dosyayı ele alan Yargıtay, yerel mahkemenin verdiği kararı onadı. Vahşi cinayetin azmettiricisi olarak dosyası ayrılan modacı Sedef Akgül ise halen aranıyor. (Habertürk)


  ETİKETLER:

  Cinayet

  ,

  İstanbul

  ,

  YAŞ

  ,

  Habertürk

  ,

  suç

  ,

  lira

  ,

  hapis

  ,

  evlilik