Bingöl Valiliği: Karlıova'daki saldırıda önemli delillere ulaşıldı.

Bingöl Valiliği: Karlıova'daki saldırıda önemli delillere ulaşıldı.
Bingöl Valiliği: Karlıova'daki saldırıda önemli delillere ulaşıldı.
Bingöl Valiliği, Karlıova ilçesinde seçim çalışmaları için HDP'nin kiraladığı minibüs şoförünün öldürüldüğü silahlı saldırıya ilişkin önemli delillere ulaşıldığını kaydetti. Açıklamada, 'Aracın yol kenarına park edildikten sonra, maktulün 25-30 metre uzaklaştırılarak hunharca eylemin gerçekleştirildiği anlaşılmaktadır' denildi.

RADİKAL-  Bingöl Valiliği'nce, Karlıova ilçesinde HDP'nin kiraladığı minibüs şoförünün öldürüldüğü silahlı saldırıya ilişkin önemli delillere ulaşıldığı bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, seçimde kullanılmak üzere HDP'nin kiraladığı 12 AJ 474 plakalı minibüsün şoförü Hamdullah Öğe'nin, ilçedeki seçim çalışmalarının ardından aracın içi boş olarak Yorgançayır köyüne giderken, saat 20.30 sıralarında kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce durdurulduğu ve aracından indirilip öldürüldüğünün tespit edildiği belirtildi.

HDP'nin seçim aracına silahlı saldırı


'ÖNCE ÖLDÜRÜLDÜ SONRA ARAÇ TARANDI'
Açıklamada, "Olay yerinde elde edilen iz, emare ve delillerden, maktulün aracın içinde değil, araç yol kenarına nizami bir şekilde park edildikten sonra, 25-30 metre uzaklaştırılarak hunharca eylemin gerçekleştirildiği anlaşılmaktadır. Aracın daha sonra taranmasının delilleri karartmaya yönelik olduğu değerlendirilmektedir" bilgisi verildi.

Yüksekova'da HDP seçim aracına silahlı saldırı iddiası


Valiliğin açıklamasında, olay yeri inceleme ve teknik değerlendirmelerden, olayın aydınlatılması yönünde önemli delillere ulaşıldığı, olayla ilgili çok yönlü araştırma ve incelemenin sürdüğü kaydedildi.

(AA)