Bingöl ve Diyarbakır'da çatışma

Bingöl'ün Karlıova ve Genç, Diyarbakır'ın ise Hani ilçelerinde çıkan çatışmalarda ölen ya da yaralanan olmadı. Karlıova'da çok sayıda patlayıcı malzeme ele geçirildi

BİNGÖL/DİYARBAKIR - Güvenlik güçlerinin PKK’lı teröristlere yönelik bölgede sürdürdüğü operasyonlar kapsamında Bingöl’ün Karlıova ve Genç ile Diyarbakır’ın Hani ilçeleri kırsalında teröristlerle çatışma yaşandı. Ölen ve yaralananın olmadığı çatışmanın ardından Karlova’da teröristlere ait silah ve mühimmat ele geçirildi.

Karlıova’nın dağlık arazi kesimimde güvenlik güçlerinin sürdürdüğü operasyn kapsamında bir grup teröristle karşılaşıldı. Güvenlik güçlerinin ‘teslim ol’ çağrısına teröristlerin ateşle karşılık vermesi üzerine kısa süreli yaşanan çatışmada ölen ve yaralanan olmadı. Çatışma sonrasında bölgede yapılan aramada teröristlere ait bir kalaşnikof tüfek, bir Biksi makineli tüfek, 10 dinamit lokumu, altı el bombası, iki roketatar mühimmatı, 50 adet M-16 Piyade tüfeği mühimmatı, çok sayıda elektrikli fünye ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Bingöl’ün Genç ile Diyarbakır’ın Hani İlçesi kırsal kesiminde sürdürülen operasyonlar sırasında karşılaşılan teröristlerle kısa süreli çatışmalar yaşandı. Çatışmalarda ölen ve yaralanan olmazken, teröristlerin kaçtıkları bölgelere hava destekli operasyonlar başlatıldı. (dha)