Bingöl yine sallandı: 5.9

Cumartesi günü 5.7 ile sallanan Karlıova ilçesinde saat 03.55'te 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre 18 yaralı var.

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde 5.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, saat 03.55'te meydana gelen deprem, çevre illerden de hissedildi.
Depremde, 18 kişinin yaralandığı ve 24 köyde, 69 ağır, 383 hafif hasarlı bina tespit edildiği bildirildi. Cumartesi günü ve bu sabah meydana gelen depremlerde 34 kişi yaralandı, toplam 46 köyde 270 ağır, 393 hafif hasarlı bina tespit edildi.
Hasar gören köylere, Karlıova Kaymakamlığı'nın organizasyonuyla çadır, battaniye, soba ve gıda maddesi dağıtımı devam ediyor. Bu arada, yolu kapalı olan köylere, Jandarma Bölge Komutanlığı'na ait helikopterle çadır, battaniye, katalitik soba ve gıda maddesi taşınıyor.
Karlıova Kaymakamı Erkan Çapar, bugün 8 noktada çığ düşmesi sonucu yolu kapalı bulunan Kavakhan Mahallesi, Kaynarpınar, Sarıkuşak ve Kazanlı Köyleri'ne çadır, battaniye ve gıda maddesi dağıtıldığını söyledi. Çapar, ayrıca depremzedelerin hayvanlarının 20 adet kamyonla Elazığ ve Diyarbakır'a sevk edildiğini, söz konusu sevk masraflarının kaymakamlık tarafından karşılandığını ve Tarım Müdürlüğü'nce ilçede hayvan barınağı şeklindeki çadırların da dağıtımına başlandığını bildirdi.

ENKAZ ALTINDA KALAN 2 KADIN KURTARILDI

Bingöl'ün Karlıova İlçesi'nde saat 03.55'te meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremde hasar gören Suçatı Köyü'nde enkaz altında kalan iki kadın kurtarıldı. Suçatı Köyü'nde depremde hasar gören iki ayrı evin enkazları altında kalan Nursima Şimay (60) ile Zeycan Cami (30), adlı kadınlar, sağlık ekipleri ile vatandaşların yardımı ile kurtarıldılar. Şimay ve Cami, yapılan ilk müdahalenin ardından ambulans ile hastaneye gönderildi.


    http://www.radikal.com.tr/7408167408160

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.