Bingöl'de 200 kilo patlayıcı yüklü araç yakalandı

Bingöl'de 200 kilo patlayıcı yüklü araç yakalandı
Bingöl'de 200 kilo patlayıcı yüklü araç yakalandı

arşiv

Bingöl'de 200 kilo patlayıcı yüklü araç ele geçirildi.

BİNGÖL -Bingöl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları istihbaratta kente bomba yüklü bir araç geleceği bilgisine ulaştı.

Diyarbakır ’dan Bingöl’e gelen araç, dün gece saat 23.00’te kentin Genç ilçesi girişindeki 49’uncu Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı önünde jandarma tarafından durduruldu. Araçta yapılan aramada iddiaya göre içinde 6 mutfak tüpü içinde amonyum nitratla desteklenmiş yaklaşık 200 kiloluk bomba bulunurken, bombaların düzeneklerle patlatılmaya hazır olduğu belirlendi.

Yetkililer, bombaların tahrip gücünün çok yüksek olduğunu belirterek, infilak ettirilmesi halinde yaklaşık bir kilometrelik alan içinde büyük etki yaratabileceğini söyledi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Bingöl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda 2 Eylül günü saat 20.55 sıralarında Genç Bingöl karayolu üzerinde iki aracın durdurulduğu belirtildi.

Açıklamada, "Durdurulan araçlarda yapılan aramada 7 adet mutfak tüpü içerisinde yaklaşık 200 kilogram patlayıcı madde ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili 4 kişi gözaltına alınmış, tahkikat devam etmektedir" denildi.

DHA - Adil ÖNAL


  http://www.radikal.com.tr/114900211490024

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Heathenpride - bir.insan

  Ikisi de dogru. Esas sorulmasi gereken soru, arada ki 180 kilo patlayiciya ne oldu? belki suriye gezisine cikmistir!

  ön hazırlık - metu93

  ön hazırlık çalışmaları yapılıyor gibi geldi bana.. kim? neden patlayıcıları yollamış ? hangi araç hangi plaka? gerçekte kaç kilo?

  TAM BİR PALAVRA - pispor

  Bakın yalan demiyorum tam bir palavra bakın aracın plakası yok aracı kullanan yok sadece bir araçta diyor bu ne demek belki bu patlayıcı devletin yada askerin yada gübre olabilir

  200 mü 20 mi? - Heathenpride

  Hürriyet'e göre 200 kilo, Radikal'e göre 20 kilo patlayıcı yakalanmış, hangisi doğru?