Bingöl'de 5 askere tecavüz suçlaması

Bingöl'de 5 askere tecavüz suçlaması
Bingöl'de 5 askere tecavüz suçlaması
Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı, 5 uzman çavuşa, cinsel istismar ve tecavüz soruşturması başlattı. Zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı

BİNGÖL - Solhan İlçesi'nde oturan 16 yaşındaki E.A, yaklaşık geçen ay Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunarak, 2 yıl önce uzman çavuş Y.A. tarafından kaçıralarak cinsel istismara uğradığını, daha sonraki tarihlerde defalarca uzman çavuş Y.A. ve arkadaşları İ.Y., M.T., M.K. ve soyadını bilmediği H. adlı uzman çavuşların cinsel istismar ve tecavüzüne uğradığını belirterek, söz konusu kişilerden şikayetçi olduğunu belirtti. Başvurudan sonra açılan soruşturma kapsamında tutuklanan 4 uzman çavuşun bir üst mahkemeye yapılan itiraz sonucu tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı belirtildi.


SAVCILIKTAN KORUMA TALEBİ

Bingöl'de yaşandığı iddia edilen ve soruşturma konusu olan ve cinsel istismar ve tecavüz iddiaları ile ilgili E.A'nın avukatı Canan Çakabay, savcılığın olayı titizlikle araştırdığını ve soruşturmayla ilgili gizlilik kararı alındığı için soruşturmanın ne aşamada olduğunu bilmediklerini söyledi. Avukat Çakabay, müvekili için de savcılıktan koruma isteminde bunduklarını belirtirek, bu yöndeki taleplerininde kabul edilmesini umut ettiklerini söyledi.(dha)


  http://www.radikal.com.tr/113814011381403

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  biride çıkıp el atmıyor şu pislik işlere - demlicay2011

  anca otur maaşını bekle. hiç vicdan ve şey kalmamış bu bankamatikçilerde. varso yoksa kominsit avı. rusya korkusu ne zaman bitecek yahu 100 yılı mı bekliyosunuz. rusyada sizin gibi zaten pek tutmam. bulmuşunuz birbirinizi ne güzel. çıkın ortaya adam gibi devrim gibi kurallar çıkarın savcıya hakime kaldıysa bol bol dava seyrederiz başka bir numara yok. adalet bu mu şimdi. eline silahı alan vatanın sahibiyim diyor. teksas mı burası be. teksas mı? er yada geç bu düzensizlik içinde boğulacaksınız. vesselam. ha bu arada aldığınız adamlara dikkat edin. eleyin biraz.

  aydınlar itiraz raddesi bunlar olmalıdır - semi ekrem

  hükümetin otoriter baskıcı hareketine itiraz eden eylemci aydınlara seslenirim bingölde yaşanan bu namussuz zihin bulandırıcı duruma karşı gelin askeri vesayetten kurtulan bu ülke akabinde bunu yapan tsk bünyesinde bulunan görevli uzman çavuşların hakkından gelecek bir adalet mahkemesinin yani sivil vesayetin üstesinden gelecek olmasıdır

  adalet... - emrahadilcan

  kanımca ülkede ilk ve en acil talep ADALET olmalıydı. hep bir ağızdan sadece bu haykırılmalıydı: "tayyip istifa" ne la?