Bingöl'de 6 bölge 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildi

Bingöl'de 6 bölge 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildi
Bingöl'de 6 bölge 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildi
Bingöl Valiliği, artan terör olayları nedeniyle 6 bölgede, 12-26 Ekim tarihleri arasında 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildiğini açıkladı.

RADİKAL – Bingöl Valiliği, il merkezi, Karlıova, Solhan, Genç , Yayladere ilçelerinde bazı bölgelerin 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildiğini açıkladı.

Açıklamada şöyle denildi:

“İlimiz sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız, ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyehat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşmaktadırlar. Bingöl Valiliği olarak, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır.”

 


  ETİKETLER:

  Bingöl

  ,

  İlan

  ,

  güvenlik

  ,

  sosyal

  ,

  genç

  ,

  emniyet