Bingöl'de çatışma: 3'ü kadın 5 PKK'lı öldürüldü

Bingöl'de çatışma: 3'ü kadın 5 PKK'lı öldürüldü
Bingöl'de çatışma: 3'ü kadın 5 PKK'lı öldürüldü

Arşiv

Bingöl'ün Sancak Beldesi kırsal kesiminde güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 3'ü kadın 5 PKK'lı öldürüldü.

Adil ÖNAL

Öldürülen PKK 'lılardan ’Serhat Fırat’ kod adlı M.D.’nin örgütün Yayladere grup sorumlusu olduğu açıklandı. Bingöl Valiliği, Sancak Beldesi Sarıgümüş Mahallesi’ne bir grup PKK üyesinin geleceği istihbaratının alınmasının ardından İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Özel Harekat Timleri ile bölgeye operasyon düzenlendiğini açıkladı. Güvenlik güçlerinin dün saat 23.50’de 5 PKK’lı ile karşılaştığı ve ’teslim ol’ çağrısına PKK'lıların ateşle karşılık vermesiyle silahlı çatışma yaşandığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi: 

"Çatışma sonrası arazide yapılan arama tarama faaliyeti esnasında, aralarında terör örgütünün sözde Yayladere Grup Sorumlusu ’Serhat Fırat’ kad adlı M.D.’nin de bulunduğu 3’ü bayan 2’si erkek 5 bölücü terör örgütü mensubunun üzerlerinde 5 Kalaşnikof piyade tüfeği, 7 el bombası, 17 şarjör, 1 el dürbünü, 1 büyük telsiz, 1 küçük el telsizi, bir miktar para (TL. ve ABD Doları) ve örgütsel doküman ile birlikte ölü olarak etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir. Olayla ilgili Bingöl Culhuriyet Başsavcısına derhal bilgi verilmiş olup, adli makamların talimatları doğrultusunda adli tahkikat devam etmektedir." 

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, son 1,5 yıl içerisinde Bingöl genelinde güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda 38'i ölü, 22’si sağ olmak üzere toplam 60 PKK’lının etkisiz hale getirildiği belirtildi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/109384110938416

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Değerli demokrat ve adaletli medyamız... - umutyakın

  sayı 8 değil 3 eksik, en azından yüzde 60 oranında ''Barışa vurulan darbe'', ''Hangi devlet'', ''Tamda barış için umutlar artmışken'', ''Şahin devlet mi, güvercin devlet mi'', ''Neden bu operasyon yapıldı'' ...diyerek ortalığı velvele tufanına tutmanızı rica edebilir miyim?

  Yanlış - Maerz

  PKK cinayetlerinden kurtulmanın çaresi böyle 3-5 kandırılmış garibanı vurmak değil. Gelir kaynaklarını kurutmak olmalı. PKK sadece Avrupa'da fuhuştan, uyuşturucu satışından ve insan kaçakçılığından yılda 2,5 milyar dolar gelir elde ediyor. Bu kaynaklar Kandili ve bu beyni yıkanmış militanları besliyor. Bu şekilde sonu gelmez. Olan 20 yaşındaki gençlere olur.

  HER DEFASINDA - pispor

  yok ettik,bitirdik dedikleri anda,yeniden biz varız dediler ve sende şunu iyi bilki şimdi dağlara sevdalı yüzlerce binlerce milyonlarca yürek var bu topraklarda.Toprağa düşen her direnişçinin hesabını bu yürekler bir bir soracaktır.

  ........ - İŞÇİ OKUR

  İnsanım diyen bu ölümler karşısın da dur desin. Bu insanlarda ana kuzusu. Yeter...

  eeee ne oldu - aliselvi

  Simdi 5 kisi ölnce türkiye kurtulmus pkk bitmismi oldu.. Yarinda 5 asker ölür bu böyle devam eder gider... Baris icin herkes elini tasin altina koymadikca her gün ölüm olacaktir...

  ... - şevdar

  ekilir ekin geliriz ezilir un geliriz bir gider bin geliriz bizi vurmak kurtuluşmu????