Bingölde'de bir şehit, bir yaralı

PKK'lı bir grupla çıkan çatışmada bir onbaşı şehit oldu, mayına basan bir er yaralandı. Bingöl Valiliği'nin açıklamasına göre, Genç ilçesine bağlı Bayramlı Köyü civarında, PKK'lılarla çıkan çatışmada Piyade Komando Onbaşı İkram Cirit şehit oldu, Piyade Er Hamdin Ön-en ise mayına basarak yaralandı.

BİNGÖL - PKK'lı bir grupla çıkan çatışmada bir onbaşı şehit oldu, mayına basan bir er yaralandı. Bingöl Valiliği'nin açıklamasına göre, Genç ilçesine bağlı Bayramlı Köyü civarında, PKK'lılarla çıkan çatışmada Piyade Komando Onbaşı İkram Cirit şehit oldu, Piyade Er Hamdin Ön-en ise mayına basarak yaralandı. Önen'in, Elazığ Asker Hastanesi'ne kaldırıldığı belirtildi. Şehit Onbaşı Cirit'in cenazesi, 49. Piyade Tugayı'nda düzenlenen törenin ardından Eskişehir'e gönderildi. Bölgede
operasyonlar, havadan destekli sürdürülüyor.
Miting gibi PKK'lı cenazesi
Tunceli'de 14 Nisan'da öldürülen 'Faik Suruç' kod adlı 27 yaşındaki PKK'lı Jehat Binici'nin Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki cenazesine 3 bin kişi katıldı. DTP Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Binici'nin yeğeni, DTP Suruç İlçe Başkanı Şükrü Binici'nin oğlu olan PKK'lının cenazesi nedeniyle ilçeye Şanlıurfa'dan takviye kuvvet geldi. Esnaf kepenk kapatırken, törene katılanlar, Abdullah Öcalan lehine sloganlar attı. Suruç Belediyesi'ne ait cenaze aracına, PKK flaması, Öcalan posteri ve Binici'nin fotoğrafı asıldı.