Bingöl'deki operasyonda üç asker şehit

Bingöl'ün Adaklı-Yayladere-Kiğı üçgenindeki Horhor mevkiinde güvenlik güçleri ile PKK'lı grup arasında çıkan çatışmada, üç asker yaşamını yitirdi, dört asker yaralandı.

BİNGÖL - Bingöl'ün Adaklı-Yayladere-Kiğı üçgenindeki Horhor mevkiinde güvenlik güçleri ile PKK'lı grup arasında çıkan çatışmada, üç asker yaşamını yitirdi, dört asker yaralandı. Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığına bağlı 4'üncü Komando Tugayı, 51'inci İç Güvenlik Tugayı ile Bingöl 17'nci İç Güvenlik Alayı ve Bolu Komando Tugayı'ndan gelen birliklerin katılımıyla bölgede geniş çaplı bir operasyon başlatıldı. Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tümgenerel Osman Eker'in yönettiği
operasyona, 10 bin asker katıldı. Operasyon sırasında Yayladere-Adaklı-Kiğı ilçeleri üçgeninde kalan Horhor mevkiinde, PKK'lılar tarafından pusu kuruldu. İlk ateş sırasında iki asker öldü, beş asker yaralandı. Yaralanan askerlerden biri ise hastaneye kaldırılırken hayatını kaybetti. Ölen askerlerin Şenol Özgün, Selçuk Demir ve Seyvan Yavuz olduğu belirlendi. Kaçan PKK'lıları yakalamak için bölgede operasyon sürüyor.


    http://www.radikal.com.tr/7460437460430

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.