Bingöl'deki tecavüzcülerden biri tutuklandı

Bingöl'deki tecavüzcülerden biri tutuklandı
Bingöl'deki tecavüzcülerden biri tutuklandı
Bingöl Baro Başkanı Erdal Aydemir, 16 yaşındaki E.A'ya yönelik "cinsel istismar ve hürriyeti tahdit suçu" iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında, mahkemenin, şüphelilerden M.T'nin tutuklanmasına karar verdiğini bildirdi.

BİNGÖL - Bingöl'de, 16 yaşındaki E.A'ya cinsel istismarda bulundukları gerekçesiyle 8 asker hakkında yürütülen soruşturma kapsamında bir uzman çavuş hakkında tutuklama kararı çıktı. Tutuklanan uzman çavuş M.T, Bingöl cezaevine konuldu. E.A'nın avukatı Canan Çakabey, konu ile ilgili basın toplantısı düzenlerken, Aili ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, tutuklama haberini Twitter'den paylaştı.

Bingöl Baro Başkanı Erdal Aydemir ile birlikte basın toplantısı düzenleyen E.A'nın avukatı Canan Çakabey, yaklaşık iki haftadır Türkiye gündeminde olan cinsel istismar suçuyla ilgili soruşturmada dün bir gelişme yaşandığını ifade ederek, "Bingöl Asliye Ceza Mahkemesinin ve resen yapmış olduğu Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine yapılan inceleme neticesinde söz konusu şüphelilerden M.T adında uzman çavuş tutuklandı. Bugün itibarıyla yakalanarak cezaevine gönderildi" dedi. 

Baro Başkanı Erdal Aydemir ise, tutuklama kararının, suçun özelikle isnat edilen suçun fiilin yasadaki alt sınırı, kuvvetli suç şüphesi ve delillerin bulunması gerekçesiyle verildiğini belirterek, "Bingöl Barosu olarak bu olayın takipçisi olacağımızı bir kez daha kamuoyuyla paylaşmak istiyorum" dedi.

Aile ve sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Twitter'daki hesabından, Bingöl'deki çocuğa tecavüz davasına bakanlık olarak müdahil olmaları sonucu yaşanan bir gelişmeyi paylaşmak istediğini ifade ederek, "Bingöl'deki davada Aile Bakanlığı olarak müdahil olmamız ve tutuksuz yargılamaya itirazımız neticesinde zanlılardan biri tekrar tutuklandı.Hukuk Müşavirliğinin diğer zanlıların tutuksuz yargılanması ile ilgili itirazları da inceleniyor. Konuyu takip ediyoruz"dedi.


DHA