Binlerce polis Taksim'de

Binlerce polis Taksim'de
Binlerce polis Taksim'de
Gümüşsuyu Caddesi'nde toplanan çok sayıda çevik kuvvet ekibi, saat 07.30'da TOMA ve Akrep eşliğinde Taksim Meydanı'na girdi.

İSTANBUL - Polis sürekli olarak "Hiçbir şekilde Gezi Parkına Müdahale Yapılmayacak. Amacımız anıt çevresine düzenleme yapmaktır" şeklinde anons yapıyor. Vali de Gezi'ye müdahale edilmeyeceğini açıkladı. Şu anda Taksim Anıtı'ndaki ve AKM'deki pankartlar kaldırılıyor.


Sabah 06:00 sıralarında Gümüşsuyu Caddesi başında bulunan Süzer Plaza'nın önünde çevik kuvvet polisleri toplandı. Yaklaşık 20 çevik kuvvet otobüsü ve İETT otobüsleriyle getirilen polislerin ellerinde kaskları ve kalkanlarıyla bekledi, geniş çaplı güvenlik önlemleri alındı.

Polis daha sonra Gümüşsuyu Caddesi'nden Taksim Meydanı'na doğru yürümeye başladı. Çevik kuvvet ekipleri, caddede kurulan bir barikatı geçti. Polis ekipleri, saat 07:30 olduğunda Taksim meydanına girdi. Bu sırada eylemcilerin de zaman zaman molotof kokteyli attığı görüldü.
Taksim çevresindeki tüm barikatların kaldırılması için Harbiye ve Kasımpaşa’da da çevik kuvvetin konuşlandığı belirtiliyor.

POLİSTEN ANONS

Polis, TOMA ve Akrep işliğinde taksim meydanı'na girdi. Polis sürekli olarak "Hiçbir şekilde Gezi Parkına Müdahale Yapılmayacak. Amacımız anıt çevresine düzenleme yapmaktır" şeklinde anons yapıyor. 
VALİ, TWITTER'DAN AÇIKLADI: MÜDAHALE YOK

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da Twitter'dan Gezi Parkı'na müdahale edilmeyeceğini, sadece AKM'nin üzerindeki pankartları indireceklerini açıkladı.

ATATÜRK ANITI VE AKM'DEKİ PANKARTLAR İNDİRİLİYOR

Polis ekipleri Atatürk Anıtı ve AKM'deki pankart ve resimleri kaldırılıyor. Meydanda iki yere de Türk Bayrağı asıldı.

POLİS: LÜTFEN YARDIMCI OLUN

 Gezi parkındaki gruba müdahale olmazken polise molotof ve havai fişek atan gruba gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale ediliyor. Polis sık sık anons yaparak sadece pankartların kaldırılacağını, Gezi Parkı'na müdahale edilmeyeceğini bildiriyor. Bazı küçük eylemci grupları polise taş ve molotofla karşı koyarken, Gezi Parkı girişine çıkan eylemcilerin polisle diyalog yolunu seçtiği görülüyor. Polis mikrofonla, 'Gezi Parkı'ndaki arkadaşlar size yönelik müdahale olmayacak. Şu an sadece karşıınızdaki 3-5 kişilik gruba müdahale ediyoruz. Lütfen onları da aranıza alın, polise taş atmayın. Gaz sıkmak istemiyoruz. Lütfen yardımcı olun' yönünde anonslar yapıyor.


  http://www.radikal.com.tr/1137114113711421

  YORUMLAR
  (21 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kominizmde verek mi diyen yandaş ve avanelerine. - ganjml

  Bizim hamurumuzda da siyasal kültürümüzde de mücadele etmek,kazanıp almak vardır,tabi hayatınızda varettiğiniz tüm değerleri dilenerek aldığınız için mücadele nedir bilemezsiniz,ancak böyle sinsi sinsi pusu atar yorum adı altında kininizi kusarsınız..

  - momentum

  Loremlpsum abi, kafam karıştı şimdi, nasıl "bayrak ve atatürkle toplumu yumuşatma oyunları" bunlar. Nasıl yani, devlet "bilinçaltına çivilenmis bayrak ve atatürk olgularını" mı kullanıyor? Ay-Yıldız ve kalpaklı Atatürk resminin birlikte kullanıldığı bir bayrak var, tam sizin tanıma uygun, ama onu da tam tersine muhalifler kullanıyor. Hani şu geçen, Radikal'de "İzmir bayrağı" diye tanımlanan bayrak. Yanında Onuncı Yıl Marşı, Türkiye'den ayrılmış muhtemel bir laik cumhuriyetin ulusal bayrağı ve ulusal marşı olarak. rozbilen kardeş, biraz önce vali açıkladı, belinde silahla yakalanan molotofçu SDP'liymiş. Yani sizin dediğiniz gibi "partilerüstü" değil, "partileraltı" bir hareket var. Zaten hiç olmadı şimdiye kadar o dediğiniz.

  Terörizm Meydanımızda - ibretnüma

  Kalacaktı yok öyle. Türkiye'nin en namlı,en önemli en merkezi meydanının yine en kallavi yerlerinde terör örgütlerinin (partileri sanki çok farklı) flamaları sallanacak, teröristlerin fotoğrafları devlet otoritesine parmak sallarcasına asılı duracak. Oldu canım komünizm de verek mi?

  tam provokasyon - ismet65

  mademki yarın görüşülecek bu müdahale neyin nesidir? Bu bize gösteriyor ki yarınki görüşmede hiçbir şey çıkmayacak ve sonuç şimdiden bellidir. Buluşma olumlu geçseydi zaten eylemciler pankart ve resimleri kaldırırlardı. Bu tam bir provokasyondur.

  Dikkat. - ganjml

  Gezidekliler bu oyuna gelmemeli,sizi bölmeye çalışıp küçük küçük yutacaklar,müdahale edilen gruplar yılların hak savunucuları,eşitlik özgürlük isteyenler,onların tecrit edilmelerine seyirci kalmayın.

  Taksim Sinemasi - abrapan

  Oldukca ucuz bir produksiyon. Oyunculuk kotu, kurgu berbat, kamera yanlis yerde duruyor. Molotof atan oyuncularin hepsi bir ornek giyinmis, rollerini sanki zorla oynuyorlar. Bir elde molotof bir elde polis telsizi, sanki rolunu sasirmis gibi kosusturan figuranlar da cabasi. Polisi oynayan arkadaslar cok beceriksizler, hic tomadan su atma egitimi almamislar mi? Zaten iyi bir film olsaydi butun kanallarda ayni anda yayinlamazlardi.

  ... - LoremIpsum

  Bayrak ve atatürkle toplumu yumusatma oyunlari bunlar! Bilincaltina civilenmis bayrak ve atatürk olgularini yine en iyi bu devlet kullanmasini bilmistir, dini kullanmasini bildigi gibi, yine atatürk olgusunu bu milletin bilincaltina civilettigi gibi. Bu psikolojik hareketi bosa cikartmak lazim!