Bir aile sırlarıyla yok oldu

Bir aile sırlarıyla yok oldu
Bir aile sırlarıyla yok oldu
İzmit'te anne ve biri henüz 45 günlük olan üç çocuğun ölümünün ardından şüpheler 'kayıp' babada. Komşular evdeki manzarayla şoke olmuş.
Haber: SERKAN OCAK - serkan.ocak@radikal.com.tr / Arşivi

İzmit’in Kocatepe Mahallesi’ndeki dik yokuşu çıkınca, Geniş ailesinin yaşadığı zemin katlı evi görüyoruz. Evin önünde 7 yaşındaki Gökdeniz’in lastiği inik bisikleti duruyor. Arka bahçedeki camın önünü gerilmiş ipte ise çocukların yıkanmış çamaşırları asılı. Evin bir penceresi açık, içeride aynanın bir köşesine Gökdeniz’in sınıfta çektirdiği fotoğraf iliştirilmiş. Yatağın üzeri dağınık. Diğer odalar karanlık içinde. Perdeler sıkıca çekilmiş, evin kapısı da mühürlü. Çünkü 8 numaralı bu evde geçen hafta büyük bir vahşet yaşandı. Anne Aysel Geniş, 7 yaşındaki Gökdeniz ve 5 yaşındaki Görkem öldürüldü. Henüz 45 günlük olan Aysima bebek ise annesinin yanında cansız bulundu. Baba Ramazan Geniş ise ortada yok.
Olay, Kocatepe İlköğretim’de okuyan Gökdeniz’in öğretmeni Adile Yaman’ın şüphelenmesiyle ortaya çıktı. Öğretmen, Gökdeniz’in arkadaşlarının babası Bayram Varol’a Gökdeniz’in gelmediğini söyledi. Varol da önceki akşam eve gitti:
“Kapı açıktı. ‘Ramazan’ diye bağırdım. İçeriye girdim. Battaniyeyi açtık. Kan yatakta siyah renge dönmüştü. Kafam durdu. Şok yaşadım. Anneyi o halde görünce çocuklara bakamadım bile. Polisi aradım. Polis gelince tekrar içeri girdim. Anne ve bebek bir yatakta, çocuklar bir yataktaydı. Evin içi ölüm kokuyordu.”
Çocuklarda bıçak ve kesici alet izleri vardı. Annede boğulma izlerine rastlandı.Bebeğin de açlık ve susuzluktan öldüğü sanılıyor. Peki nasıl olmuştu da bir hafta boyunca kimsenin durumdan haberi olmamıştı? Geniş ailesinin üst komşusu ve ev sahibi Mustafa Varol anlatıyor: “Çok sık Kandıra’daki köylerine giderlerdi. Ramazan’ın arabası evin önünde olmayınca köye gittiklerini düşündük. Evlerinden de hiç ses gelmedi. Kiralarını aksatmazlardı. Bazen bir iki ay ödemez sonra hepsini verirlerdi. En son bebekleri olduğu için 2 ay geciktirdi. Ödemek istedi, ‘Ben sonra verirsin’ dedim. Para yönünden çok büyük sıkıntıları yoktu.”
Şimdilik en büyük şüpheli olan Ramazan Geniş perşembeden bu yana kayıp . Çevresi 10 bin lira kredi kardı borcu olduğunu duydukları Ramazan’ın böyle bir caniliği yapacağına inanmadıklarını söylüyor.