Bir aile yok oldu: Kaza nedeni çukur mu?

Gerede'de, yeni biten duble yolda ters şeride giren TIR'ın altında kalan araçta beş kişilik aile yok oldu. Kaza nedeni olarak yoldaki çukur gösterildi, Karayolları ise şoförü suçladı. Çukur, kaza sonrası kapatıldı.

BOLU - Gerede'de yeni yapılan duble yolda ters şeride giren TIR'ın altında kalan araçtaki beş kişilik aile yaşamını yitirdi. Polis, yoldaki çukur nedeniyle Karayolları'nı, Karayolları, TIR şoförünü suçladı. Yoldaki çukur ise kazadan hemen sonra kapatıldı.
Emir Özgenç yönetimindeki TIR, önceki gece saat 22.00 sıralarında, Gerede Gölü Mevkii'ne vardı. Hız yapan Özgenç, TIR'ın ön tekerleklerinden birinin, yoldaki çukura girmesi nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybetti. Orta refüj bulunmayan yolda karşı şeride geçen TIR, 48 yaşındaki Nizamettin Taraşoğlu yönetimindeki otomobille çarpıştı.
Kazada Nizamettin Taraşoğlu ile yanındaki eşi 45 yaşındaki Serap, 23 yaşındaki oğlu Murat, 18 yaşındaki kızı Nihan ve annesi 68 yaşındaki Fikriye Taraşoğlu öldü. Yaralanan Özgenç Gerede Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis raporunda, aşırı hız yapan Özgenç yüzde 40, yol ise yüzde 60 kusurlu bulundu.
Kim doğru söylüyor?
Kazanın hemen ardından olay yerine gelen Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri çukuru kapattı. Bir Emniyet yetkilisi, "Biz çukur nedeniyle Karayolları'na bilgi vermiştik" dedi. Karayolları Bakım Şefliği yetkilileri ise, çukurla ilgili olarak daha önce uyarıldıkları iddiasını doğrulamadı. Polisin raporda hissi davranıp Karayolları'nı suçladığını ifade eden yetkili, "Bizim yaptığımız incelemeler TIR'ın, çukurdan 150 metre sonra kaza yaptığını gösteriyor. Polis raporlarında, çukurun derinliği 15 santim olarak belirtilmiş, ancak bizim ölçümümüzde 7 santim çıktı. Uzunluğu 2 metre demişler, biz 1.5 metre ölçtük. TIR şoförü ya uyumuş ya da dikkatsiz davranmıştır. Kazanın çukurla ilgisi yok."


    http://www.radikal.com.tr/7593337593330

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.