Bir ameliyathanede iki ameliyat olur mu?

Bir ameliyathanede iki ameliyat olur mu?
Bir ameliyathanede iki ameliyat olur mu?

Ege Doğum Evi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir ameliyathanede aynı anda iki ameliyat yapıldığı ortaya çıktı. İkinci hasta süren ameliyatı görmemesi için “Gözlerini kapat” denilerek ameliyathaneye alındı. Kuzey Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Osman Nuri Dilek “Sterilizasyon uygun hale getirilerek ameliyat yapılıyor. Yeni kampüs hastanelerin açılmasıyla bu gibi sorunları aşacağız” dese de konu tartışma yarattı.
Sağlık Sen Sendikası İzmir Şube Başkanı Op. Dr. Recep Atçı: Enfeksiyon riskini arttırır. Bu görüntülere ancak afet veya savaş zamanında rastlanabilir.
DEÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Saydam: 35 yıllık hekimim, hiç tek salonda iki ameliyat görmedim. Bu, cerrahi ekibin motivasyonunu da bozabilir.
İzmir Tabip Odası Başkanı Op. Dr. Suat Kaptaner: Bazı eğitim ve araştırma hastanelerinde bu tip ameliyatlar yapılıyor. Önemli olan enfeksiyon taşıyan hastaların aynı anda ve aynı yerde ameliyat edilmemesidir. Hasta mahremiyetinin, araya gerilecek yeşil bir perdeyle korunacağını düşünüyorum.


  ETİKETLER:

  İzmir

  ,

  Ege

  ,

  Kamu

  ,

  Kampüs

  ,

  afet

  ,

  eğitim

  ,

  kuzey