Bir aylık bebek sünnet edilirken hayatını kaybetti

Bir aylık bebek sünnet edilirken hayatını kaybetti
Bir aylık bebek sünnet edilirken hayatını kaybetti

Kaan Otuk, doktor tavsiyesiyle sünnet edilirken öldü.

ADANA - 30 gün önce dünyaya gelen Kaan Otuk, götürüldüğü hastanede genel anestezi verilip yapılan sünnet sonrası yaşamını yitirdi.
Doğum sonrası kontrolü için annesi 28 yaşındaki Hürü Otuk tarafından Adana’daki Sucuzade Aile Sağlığı Merkezi’ne götürülen Kaan Otuk, burada muayene edildi. Aile hekimi, anne Hürü Otuk’a idrar yollarındaki enfeksiyon nedeniyle bebeğin sünnet ettirilmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Hürü Otuk ile fabrika işçisi eşi 30 yaşındaki Murat Otuk, dün, ilk bebekleri olan Kaan’ı sünnet için Çukurova Devlet Hastanesi’ne götürdü. Bebek burada, genel anestezi altında sünnet için ameliyathaneye alındı. Bir süre sonra ameliyathaneden çıkan sağlık görevlileri, bebeğin öldüğünü söyledi.
Otuk çifti yıkılırken, bebeğin ölümü şüpheli bulunup, nöbetçi savcıya haber verildi. Savcılığın talimatıyla bebeğin cenazesi Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Burada yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edilen cenaze, toprağa verilmek üzere Kozan İlçesi’ne götürüldü.
Oğlunun ölüm nedenini bilmediklerini bildiren baba Murat Otuk, “Anestezi uzmanının veya ameliyat yapan doktorun suçu var mı yok mu bilmiyoruz? Daha sonra gerekirse şikayetçi olacağız” dedi. Hastane yetkilileri ise, ölüm nedeninin otopsiyle belirlenebileceğini söyledi. (dha)