Bir baba oğlunu 'terbiye' etmiş...

Konya'da bir baba, 'güvercinine sahip çıkamadı' diye oğlunu önce dövdü sonra da gece ayazında iç çamaşırlarıyla demir parmaklıklara zincirledi. Zincirden kurtulan çocuk komşularına sığınırken, babası gözaltına alındı.
Haber: TANER ORAL / Arşivi

KONYA - Konya'da bir baba, 'güvercinine sahip çıkamadı' diye oğlunu önce dövdü sonra da gece ayazında iç çamaşırlarıyla demir parmaklıklara zincirledi. Zincirden kurtulan çocuk komşularına sığınırken, babası gözaltına alındı.
Selçuklu ilçesi Şekermurat Mahallesi'nde meydana gelen olay, dün saat 02.30 sıralarında ortaya çıktı. İş bulduğunda şoförlük yaparak geçimini sağlayan V. G., oğlundan kafesteki güvercinleri bahçeye çıkarmasını isteyerek kahvehaneye gitti. Bahçedeki köpeğin güvercinlerden birini yemesi üzerine paniğe kapılan 13 yaşındaki çocuk, babasının yanına giderek durumu anlattı. Çocuğun ifadesine göre, öfkelenip bağırdığı oğlunu eve gönderen V. G., arkadaşlarıyla oyun oynamaya devam etti. Gece yarısı eve dönen baba, oğlunu uyandırıp, "Sen güvercini sattın. Köpek yemedi. Yalan söylüyorsun" diyerek dövmeye başladı. Daha sonra giysilerini soyduğu oğlunu bahçeye çıkaran V. G., zincirle ayak bilekleri ve ellerini bağladı. Baba, oğlu kaçmasın diye de, zincirin bir ucunu demir parmaklıklara taktı.
Zincirlerden kurtulup komşularına sığındı
İç çamaşırlarıyla gecenin soğuğunda bir süre bekleyen çocuk, demir parmaklıklara bağlanan zincire takılan asma kilidin tam kapanmadığını fark edince kurtularak komşularına sığındı. İhbar üzerine olay yerine giden polis, ayaklarında ve ellerinde zincir olan çocuğu Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürdü, babayı da gözaltına aldı.
Konya Numune Hastanesi'nde doktor kontrolünden geçirilen çocuğa beş gün rapor verildi. Baba ise oğlunu güvercin için dövmediğini öne sürerek, "Kötü arkadaş edinmemesi için uyardım. Ancak beni dinlemedi ve iş bulamadı. Sürekli komşuları rahatsız ediyordu. Bu yüzden onu dövdüm" diye konuştu. Baba, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.


    http://www.radikal.com.tr/7378537378530

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.