Bir bebeğe dört ambulans

Erken doğan bebek, Karaman'a ambulansla ulaştırıldı: Yer yok. Sonraki iki ambulans yolda devrildi, Konya'ya 4. ulaşabildi.

KONYA - Karaman'ın Kazım Karabekir ilçesinde yaşayan Pervin Özcan, gece yarısından sonra sağlık ocağında erken doğum yaparak yedi aylık bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Derhal tam teşekküllü bir hastanede kuvöze alınıp tedavi görmesi gereken bebek, doğduğu gün dört ambulans eskitti!
1. Ambulans: Baba Mustafa ve hala Dilek Özcan bebeği ambulansla Karaman Devlet Hastanesi'ne götürdü. Ama hastanede koşullar uygun değildi, bebek Konya'ya sevk edildi.
2. Ambulans: Başka bir ambulansla yola çıkıldı. Ama Güneysınır ilçesi yakınlarında sürücü direksiyon hâkimiyetini kaybedince ambulans yoldan çıkıp yan yattı. Bebeğin içinde bulunduğu kuvöz parçalandı, ancak bebek kazadan yara almadan kurtuldu.
3. Ambulans: Konya'dan istenen ambulans da Güneysınır'a bebeği almaya giderken Konya'nın Çumra ilçesi yakınlarında yoldan çıkıp devrildi.
4. Ambulans: Son olarak Karaman'dan başka bir ambulans bebeği kurtarmak için yola çıktı. İçinde kuvöz bulunmayan ambulans, bebeği Konya Numune Hastanesi'ne güçlükle ulaştırabildi. Minik kız, derhal çocuk servisinde kuvöze alındı.
Sağlık durumu iyi
Baba Mustafa Özcan, yaşadıklarına inanamadıklarını belirterek, "Küçük kızım, gözlerini dünyaya açar açmaz sorunlarla karşılaştı. Henüz hayatındaki ilk dakikaları yaşarken trafik kazası geçirdi. Konya'ya dört ambulansla ancak getirilen kızımın sağlık durumunun iyi olması, yaşanan aksilikleri biraz olsun unutturdu" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7370557370550

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.