Bir bomba atıldı ve ezildi her şey!

Bir bomba atıldı ve ezildi her şey!
Bir bomba atıldı ve ezildi her şey!
Her taraftan biber gazı geldi. İnsanlar panikle kaçıştı. Otobüs aynı zaman da bir barikat da oluşturduğundan kaçışan insanlar dar geçiş noktasında birbirini ezmeye başladı. Geçiş noktasında yerde yatan yaralılar vardı
Haber: SERKAN OCAK / Arşivi

İSTANBUL - Taksim’de gün boyu süren polis müdahalesinin en şiddetlisi akşam saat 20.15 sularında yaşandı. Polis AKM’nin önüne konuşlanmış, meydanı dolduran binlerce kişiyse polis ve hükümet aleyhine sloganlar atıyordu. ÇARŞI’nın meydanda yerini almasıyla da sloganlar daha ‘neşeli’ bir hal almıştı. Polise ne taş atan vardı ne de başka bir cisim.Protestocularla polis neredeyse burun burunaydı. Sabahtan akşam saatlerine kadar üzerlerine su sıkan TOMA’lara insanlar dokunuyor, hatta hatıra fotoğrafı çektiriyordu. O saniyelerde de ÇARŞI’nın sloganlarını kaydetmek için fotoğraf makinemi video moduna almıştım. Şiddetin olmadığı güzel bir görüntü vardı. Hatta bazı polisler atılan sloganlara dayanamayıp güldüğüne şahit oldum. AKM’nin Gezi Parkı tarafındaki kullanılamaz durumdaki belediye otobüsünün tepesindeydim. Bir ara TOMA’nın önündeki insanlarla polisler arasında tartışma başladı. Arbede yaşandı. Polisle insanlar arasında itişmeler oldu. Flamalarla polise vurulmaya başlandı. her şey birkaç saniye içinde gelişti. O saniyeden sonra da polisin meydanda toplanan binlerce insana gaz atmaya başladı.

İlk saniye anlamamış olsam da birkaç saniye sonra müdahalenin olduğunun farkına vardım. Her taraftan biber gazı geldi. İnsanlar panikle kaçıştı. Otobüs aynı zaman da bir barikat da oluşturduğundan kaçışan insanlar dar geçiş noktasında birbirini ezmeye başladı. Geçiş noktasında yerde yatan yaralılar vardı. Çok sayıda ayakkabı, sırt çantaları, cep telefonları cüzdan yerlerdeydi. Otobüsün üzerinde sinir krizi geçiren genç kadının çığlıklarını uzun süre unutacağımı sanmıyorum.


  http://www.radikal.com.tr/113726711372679

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Su kareleri mainstream medyada nihayet gorup - imagine1300

  Sonra da altina utanmadan nefret soylemi dizenler ve sessiz kalanlar, size yanacak cehennem yok! Insanliginizi yitirmissiniz siz! Gozunuzu oyle bir kin, oyle bir iktidar ve haklilik (daha dogrusu haksizlik) hirsi burumus ki en basit degerlerinizi kaybetmissiniz!

  Polis aynı polis,devlet aynı devlet idi! - dnzozdemir

  Ordaydım...Çığlıklar,ölüme en yakın zamanı tadan binlerce insan da ordaydı...Polis alana hakimdi ve her noktayıda biliyordu.Bir kargaşayla insanların nasıl birbirini ezebileceğini de çok iyi biliyordu. Şunu net bir şekilde söylemem gerekiyor;Polis dersini iyi çalışmış,ve yeni bir kazancı yokuşunu yaratmak istiyordu.Bir çoğu ağır yaralı olmak üzere çok fazla yaralı vardı.Sedyeler yetersiz.ortalık bir can pazarıydı adeta... Velhasıl,Polis yine aynı polis,devlet yine aynı devlet idi!

  dehşet - Terrarosa

  bu görüntüler dehşet vahşet. geziye girmedik diyorlar ama yalan hepsi yalan öğlen saatinde bile geziye gaz bombası attılar. akşamda resmen halka pusu kurdular. şunuda merak ediyorum vahşet diyen yorumları beğenmeyenler acaba bu görüntüleri mi beğeniyorlar? sizden olmayan herkes kötü mü ölmeli mi ? artık biraz düşünün bir kaç alternatif okuyun konuşun sizden olmayanlara karşı ön yagılarınızdan sıyrılın. erdem ve onur hakkında fikriniz olsun. gerçekten dik durun ve herşey aslında azıcık vicdanla başlar.

  Kimdi Onlar? - Clear

  Slogan atılıyor,hatta polis bile gülüyor.TOMA'larla hatıra fotoğrafı çektiriliyor.Ortada vandalizmden,şiddetten,terörden,agresiviteden,saldırganlıktan,anarşiden,kavgadan,kaba kuvvetten (bunca kelimeyi,vandalizmi kendilerinden başka kimsenin bilmediğini sanan ve bir kelime öğrenmekle kendilerini bilge başkalarını cahil zannedenler için yazdım) hiç eser bile yokken birkaç saniyede birileri ortalığı karıştırıvermiş.Acaba Kimdi onlar? Sn.başbakanın belirttiği "VANDALİSTLER" olmasın sakın?

  inanılmaz - cahitdursun

  o feryatlar vicdanı olan herkesi yaralar. 31 mayıs'dan beri sokaklara bir kez bile çıkmış olan herkes benzerlerine şahit olmuştur, temennim bu yürek burkan feryadı kulakları tıkalı olanları da dinlemesi.

  yazıklar olsun !! - sevgibarış

  ey vicdansızlar , ey insafsızlar , bunların hesabını vereceksiniz , hem de çok ağır biçimde.

  bunu yapanlara insan demem diyemem. - Agér

  bu nasıl bir vicdansızlıktır ki hemen yanı başınızdaki binlerce insana birden yüzlerce gaztüpleri ile müdahalede bulunuyorsunuz ve olduğunuz yerde rahat rahat seyre dalıyorsunuz. Yerde yatan onlarca yaralı mı desem, yoksa gazın etkisi ile canın çok yandığı belli olan ve çığlık çığlığa bağıran kadının görüntüsü mü desem... bu yapılanlar vicdanszlığın daniskasıdır.