Bir cenazeye iki imam çok geldi

Bir cenazeye iki imam çok geldi
Bir cenazeye iki imam çok geldi

Tıp Fakültesi Camii imamı İbrahim Kürk, arkadaşının Eski Camii?deki cenazesine cüppesiyle gitmiş, ancak buradaki imam namazı kıldırmasına izin vermeyince cemaatle saf tutmuştu. fotoğraf: dha

Haber: ALİ CAN ZERAY / Arşivi

EDİRNE - Eski Camii imamı İrfan Şafak ile Edirne Tıp Fakültesi Camii İmamı İbrahim Kürk arasındaki cenaze kavgası savcılığa gitti.
Edirne Tıp Fakültesi’nde görevli imam İbrahim Kürkçü, kalp krizinden ölen 14 yıllık dostu Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Atabay’ın yakınlarının daveti üzerine, cüppe ve sarığını giyerek cenaze namazı için Eski Camii’ye gitti. Ancak iddiasına göre Eski Camii görevlileri bu durumdan görevliler hoşnut olmadı. Kürkçü de cemaatle saf tuttu. Kürkçü’nün mezarlıkta dua okuması da engellendi.
Üç gün sonra bu tutumun nedenini öğrenmek için Eski Camii’ye gittiğini anlatan İmam Kürk, imam İrfan Şafak tarafından ağır hakarete uğradığını iddia etti. İbrahim Kürk, “Birden üzerime yürüyerek bana saldırdı. Cami görevlileri ve  cemaat araya girerek engelledi” dedi. İmam İbrahim Kürk,  Edirne Başsavcılığı’na giderek  Şafak hakkında suç duyurusunda bulundu. Eski Camii imamı İrfan Şafak ise olayla ilgili savcılığa ifade verdiğini belirterek açıklama yapmadı.