Bir çocuğun ömrü böyle sona erdi

Avcılar'daki Çocuk Bürosu'na hakkında 'kayıp' ihbarı yapılan N.H.'nin cansız bedeni, Beykoz'da ormanlık arazide bulundu.
Haber: ABDURRAHMAN CENGİZ / Arşivi

İSTANBUL - Avcılar'daki Çocuk Bürosu'na hakkında 'kayıp' ihbarı yapılan N.H.'nin cansız bedeni, Beykoz'da ormanlık arazide bulundu. Babasının, tecavüze uğrayan 14 yaşındaki N.H.'yi öldürdüğü ileri sürüldü.
N.H., 30 Mart'ta markete alışverişe giderken kaçırılmıştı. Küçük kız, Esenyurt'ta kapatıldığı evin penceresinden atlayarak kaçmaya çalıştı, yakalandı. Olayı gören bir vatandaşın jandarmaya ihbarıyla, kaçırıldıktan dört gün sonra kurtuldu. Kaçırmakla suçlanan M.S. gözaltına alınırken, N.H. de babasına teslim edildi.
Bir süre sonra baba M.H.H., Avcılar Çocuk Bürosu'na, kızının iki günden beri kayıp olduğunu söyleyerek başvurdu. Edinilen bilgiye göre, aileyi sorgulayan polis, babanın Tepecik'te gece vakti bir çuval taşırken görüldüğünü belirledi. Çelişkili ifadeler verdiği için yeniden sorgulanan babanın kızı N.H.'yi 'aile meclisinin verdiği karar' sonucunda öldürdüğünü
itiraf ettiği ileri sürüldü.
İddiaya göre sonu küçük kızın ölümüyle biten olaylar şöyle gelişti: N.H., kaçırıldığı evden kurtarıldıktan sonra babaevine gelirken 32 kişilik aile meclisi durumu görüştü. Namuslarının temizlenmesi gerektiği kararını aldı.
Yine iddiaya göre kızını 5Nisan günü Büyükçekmece Tepecik'teki ablasının evine götüren baba H. onu burada 17 yaşındaki oğlu A. ile birlikte boğazını telle sıkarak öldürdü. Cesedi bir çuval içinde gömdükleri kümeste iki gün boyunca saklayan ikili, daha sonra Beykoz Polonezköy yolunda bir çiftliğe götürdü ve yakındaki ormanlık arazide gömdü.
Ceset bulundu
Yeniden sorgulanan baba, cinayeti oğluyla birlikte işlediğini itiraf edince harekete geçen ekipler, sözü geçen kümes ve ormanlık alanda inceleme yaptı. 'Kayıp' N.H.'nin cesedi, Beykoz'daki ormanlık arazide, çuval içinde gömülmüş halde bulundu.
Olayla ilgili olarak baba M.H.H, amca M.M.H. ve ağabey A.H.'nin de aralarında bulunduğu 12 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.