Bir çocuk barikatta vuruldu

Küçük yaşta çok sayıda suça karışan iki arkadaşın son 'macera'sı ölümle bitti. Minibüs çalan iki çocuktan 16 yaşındaki M. T. polis kurşunuyla can verdi.

TRABZON - Küçük yaşta çok sayıda suça karışan iki arkadaşın son 'macera'sı ölümle bitti. Minibüs çalan iki çocuktan 16 yaşındaki M. T. polis kurşunuyla can verdi. 14 yaşındaki M.Y. minibüsü durdurarak ölümden döndü.
M. T. ile M.Y. önceki gece saat 03:00 sıralarında bir minibüs çaldı. 'Daltonlar Çetesi' diye anılan tiner bağımlısı iki çocuğu fark eden polisler yola barikat kurdu, ama ikili barikatı aştı. Polisler uyarı için havaya ateş açarken ekipten biri aracın ardından bir el ateş etti. Kurşun minibüsün bagaj kapağından girerek sürücü koltuğunu delip M. T'nin kalbine isabet etti. M. T. direksiyon başında hayatını kaybederken kontrolden çıkan minibüsü M.Y. durdurdu.
Gözaltına alınan M.Y. 21 Nisan 2002'de TBMM'de Çocuk Meclisi'ne Trabzon'dan seçilmiş ve muhalefete düşmüş çocukları temsil etmişti.
M.Y. bir süre önce de 'Rocky' adını verdiği köpeğiyle yeni bir hayata başladığını, suç işleyen arkadaşlarından koptuğunu söylemişti. M. T.'nin
ölümüyle ilgili olarak bir polis memuru tutuklandı.