Bir çocuk daha çukur kurbanı

Annesinin temizlik için gittiği işyerinin bahçesinde oynayan beş yaşındaki Muhammet Kılıç, üstü kapatılmayan foseptik çukuruna düşerek yaşamını yitirdi.

BURSA - Annesinin temizlik için gittiği işyerinin bahçesinde oynayan beş yaşındaki Muhammet Kılıç, üstü kapatılmayan foseptik çukuruna düşerek yaşamını yitirdi.
Olay, Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesine bağlı Geçit Mahallesi Gündoğdu Sokak'taki Hurdacılar Sitesi'nde dün akşam meydana geldi. 38 yaşındaki İkbal Kılıç, hurda ayrımı yapılan depoda temizlik yaparken, oğlu Muhammet bahçeye çıktı. Küçük Muhammet üzerinde kapak bulunmayan ve çevresinde de herhangi bir önlem alınmayan 3 metrelik foseptik çukuruna düştü. İşçiler tarafından tesadüfen bulunan Muhammet'in cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Geçit Mahallesi Muhtarı Ahmet Yılmaz, Kılıç ailesinin iki ay önce Samsun'dan Bursa'ya geldiğini belirtti. Muhtar Yılmaz, "20-30 kez Osmangazi Belediyesi'ne başvurarak bölgedeki hurda depolarının kaldırılmasını istemiştim. Fakat bugüne kadar hiçbir yanıt alamadım" diye konuştu.
(dha, aa)