Bir de sevinmeyi öğrenebilseydik...

Komşudan kurşun geldi!
Sevinince silaha davranma, 'rakip'lerle çatışma alışkanlığı, Fenerbahçe'nin şampiyonluk kutlamalarını kana buladı. İstanbul Ümraniye'de 11 yaşındaki İsmail Yılmaz, karşı apartmandan gelen mermiyle evin içinde vuruldu. Hastaneye sevki konvoylar yüzünden geciken Yılmaz'ın durumu ağır.
Taş ve bıçak da var
Güngören'de balkonda yaralanan 14 yaşındaki Osman Tayfun Arıcı'nın durumu ağır. Çağlayan'da iki kişi kasten, Taksim'de bir, Küçükçekmece'de iki kişi 'kaza'yla vuruldu. Antalya'da 45 yaşındaki Mehmet Arslandağ başından vuruldu, komada. Adana'da bir kişi taş, bir kişi bıçakla yaralandı.

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin şampiyonluk kutlamalarında kurşunlar yine masum insanları hedef aldı. İkisi çocuk, sekiz kişi silahla vuruldu.
'Kutlamalarda' taş ve bıçakların da kullanılmasıyla üç kişi yaralanırken, iki kişi de trafik kazası geçirdi.
Fenerbahçe'nin pazar günü Galatasaray'ı yenerek, Süper Lig'de şampiyonluğa ulaşmasının ardından başlayan kutlamaların bilançosu ağır oldu. Özellikle İstanbul'da silahlarla ateş açılması, çok sayıda yaralanmaya yol açtı.
Evin içinde vuruldu
Ümraniye'nin Çakmak Mahallesi'ndeki Hamam Sokak'ta, evlerinde annesi, dedesi ve anneannesiyle yaşayan 11 yaşındaki beşinci sınıf öğrencisi İsmail Yılmaz, maçın ardından eğlenenleri seyretmek için balkona çıkmak istedi. Annesinin kurşun isabet edebilir diye balkona çıkartmadığı Yılmaz, mutfakta olmasına rağmen karşı apartmanın dördüncü katından 72 yaşındaki İsmail Güler ve oğlu Cafer Güler'in kullandığı silahtan çıkan kurşunun hedefi oldu. Yılmaz, "Anne ben vuruldum" diyerek yere yığıldı. Küçük çocuk, Özel Erdem Hastanesi'ndeki ilk tedavisinin ardından Siyami Ersek Hastanesi'ne sevk edildi. Ancak kutlamalar, İsmail'in peşini bırakmadı. 15 dakikalık mesafe, 45 dakika sürdü. Kurşun akciğerini delip geçen Yılmaz yoğun bakımda. Yılmaz'ı hastanelik eden baba-oğul ise gözaltına alındı.
Güngören'de Köyiçi Cumhuriyet Meydanı'ndaki maç kutlamalarını balkondan izleyen 14 yaşındaki Osman Tayfun Arıcı da kurşunlara hedef oldu. Bir 'kutlama' kurşunu Arıcı'nın başına isabet etti. Ağır yaralı olarak Özel Güngören Hastanesi'ne kaldırılan Arıcı, ilk tedavisinin ardından İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.
Kurşunlar Taksim Metro İstasyonu önündeki bankta kutlamaları izleyen 36 yaşındaki Ünal Kartal'ı da hedef aldı. Bir kurşunun omzunu sıyırdığı Kartal, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ayakta tedavi edildi.
Çağlayan Park Sokak'ta bulunan Uğrak Kebap'ta ise iki takımın taraftarları kavga etti. Fenerbahçeli bir taraftarın kurşunları garson Kamer Yabir ile müşteri Özgür Mercan'ın bacağına isabet etti. İki yaralı Şişli Etfal Hastanesi'ne kaldırılırken saldırgan kaçtı.
Küçükçekmece'de Belediye Evleri'nde oturan 24 yaşındaki Emrah Öğce ile Özden Caddesi'nde 25 yaşındaki Müjdat Savaş da nereden geldiği belirlenemeyen kurşunlarla bacaklarından yaralandı.
Bitkisel hayatta
Antalya'da da bir lokantada maçı izleyen 45 yaşındaki Mehmet Arslandağ başından yaralandı. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Arslandağ bitkisel hayata girdi.
Adana'da maçın bitmesiyle Gazipaşa Bulvarı ve Toros Caddesi kavşağında toplanan iki takımın taraftarlarının birbirlerine taş atması sırasında, yerel bir televizyon kameramanı 23 yaşındaki Mehmet Karaca yaralandı. Yine Adana'da Fenerbahçe taraftarı olduğu belirtilen 23 yaşındaki Şahin Deveci ile 22 yaşındaki Hüseyin Gök bıçakla hafif yaralandı.
Bursa'da alkollü halde motosikletle şampiyonluk turu atan 27 yaşındaki Cihan Şanlı ve arkadaşı 26 yaşındaki Mustafa Şentürk ise otomobile çarparak ağır yaralandı.
Çiçek: Eğitim eksikliği
Adalet Bakanı Cemil Çiçek şiddet olaylarıyla ilgili, "Ağız tadıyla bu sevinçleri paylaşma imkânımız olmuyor. Meskûn mahalde silah atmak suç. Ancak herkesin arkasına polis koymak da mümkün değil. Mesele yasa eksikliğinden öte eğitim eksikliğidir" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7469447469440

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.