Bir değil dört acı yaşadı

Çocuk sahibi olabilmek için dört yıl tedavi gördükten sonra hamile kalan kadın, dördüz bebeklerini art arda kaybetti. Konya'da yaşayan 26 yaşındaki Emel Çelik, uygulanan ilaç tedavi sonrası dünyaya dördüz getireceğini öğrendi.

KONYA - Çocuk sahibi olabilmek için dört yıl tedavi gördükten sonra hamile kalan kadın, dördüz bebeklerini art arda kaybetti. Konya'da yaşayan 26 yaşındaki Emel Çelik, uygulanan ilaç tedavi sonrası dünyaya dördüz getireceğini öğrendi. Çelik'in mutluluğuna ilk gölge, hamileliğinin dördüncü ayında düştü: "Doktorlar diğer bebeklerin yaşaması için birinin kalbinin durdurulması gerektiğini söyledi. Çok zor bir karar vererek diğer bebeklerimin yaşaması için bebeklerden birini almalarına izin verdim."
Hamileliğinin yedinci ayında sancılarının artması üzerine Doktor Faruk Sükan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne kaldırıldığını anlatan Emel Çelik, bayram arifesinde hastanede gerçekleştirdiği doğumda bebeklerden birisinin daha yaşamını yitirdiğini söyledi. Buna rağmen iki bebeği dünyaya getirdiği için çok mutlu olduğunu belirten Emel Çelik, çocuklarını kucağına alabilmenin sevinciyle tüm acılarını unuttuğunu vurguladı.
Mutluluk kısa sürdü
Arife günü dünyaya gelen bebeklerin kendisi ve eşi Erdinç Çelik için bir mutluluk kaynağı olduğunu belirten Emel Çelik, "O gün dünyanın en mutlu insanı ve annesiydim. Uzun zamandır beklediğim annelik duygusunu tatmıştım. Erken doğdukları için kuvöze konulan bebeklerimi kucağıma alamasam da orada nefes aldıklarını bilmek bana yetiyordu. Arife günü gelen mutlulukla çifte bayram yaşayacağımı düşünürken, bayramın birinci günü beş saat arayla bebeklerimin öldüğünü öğrendim."
'Anne olmak istiyorum'
Eşinin şoför olarak çalıştığını, maddi durumlarının iyi olmadığını bildiren Emel Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: "Parasal sorunlar nedeniyle tedavi sürecinde de oldukça sıkıntılı günler yaşamıştık. Bebeklerimi kaybettiğimi için yaşadığım acıdan kurtulmak ve toparlanabilmek için zamana ihtiyacım var. Anne olmayı gerçekten çok istiyorum. Tedavi masrafı için yardımseverlerden destek bekliyorum."