Bir düğün, bir maganda, 12 yaralı

Düğünü kana bulamaya tek maganda yetti. Hatay'ın Samandağ ilçesindeki bir düğünde pompalı tüfekle havaya 'kutlama' ateşi açan 46 yaşındaki Yunus B., biri ağır olmak üzere 12 kişiyi yaraladı.

HATAY - Düğünü kana bulamaya tek maganda yetti. Hatay'ın Samandağ ilçesindeki bir düğünde pompalı tüfekle havaya 'kutlama' ateşi açan 46 yaşındaki Yunus B., biri ağır olmak üzere 12 kişiyi yaraladı.
Olay, önceki akşam Koyunoğlu beldesinde Süleyman Gökkurt ile Dilek Oflazoğlu'nun düğününde yaşandı. Gelin ile damadın evlerine getirildiği sırada Yunus B., pompalı tüfekle havaya yedi el ateş etti.
Annesinin kucağındaydı
Bu sırada evin önünde gelinle damadı izleyen 31 yaşındaki Suna Dikel ve kucağındaki dört yaşındaki kızı Buse Dikel ile Nurten Dikel, Süheyla Aksoy, Seher Aksoy, Sabahat Aksoy, Kadir Aksoy, Çağdaş Aksoy, Nazife Aksoy, Semire Yeşildağ, Gülbahar Yeşildağ ve Esma Yeşildağ pompalı tüfekten çıkan saçmalarla yaralandı. Yaralılar Antakya'da götürüldükleri çeşitli hastanelerde tedaviye alındı. Olayda başına saçma isabet eden ve ağır yaralanan küçük Buse ise Antakya Özel Doğu Akdeniz Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi. Jandarma düğünü kana bulayan Yunus B.'yi gözaltına aldı.