'Bir Enver Paşa 80 Atatürk'e bedel' sözü TRT'de kavga çıkardı

'Bir Enver Paşa 80 Atatürk'e bedel' sözü TRT'de kavga çıkardı
'Bir Enver Paşa 80 Atatürk'e bedel' sözü TRT'de kavga çıkardı
TRT'de yayınlanan Pelin Çift ile gündem programında Türkiye Günlüğü Dergisi Yayın Yönetmeni Mustafa Çalık, 'Bir Enver, 80 Atatürk'e' bedeldir' deyince gergin anlar yaşandı. Tarihçi Prof.Dr.Ahmet Şimşirgil, Çalık'ın üzerine yürüdü

RADİKAL - TRT1'de Pelin Çift ile Gündem Ötesi Programı'nda Osmanlı'nın yıkılışında ittihatçıların rolü konuşuldu. Programa konuk olan Tarihçi Prof.Dr. Ahmet Şimşirgil ile Türkiye Günlüğü Dergisi Yayın Yönetmeni Mustafa Çalık arasında sert tartışmalar yaşandı. Çalık'ın, Enver Paşa'yı överken 'Bu adam gibi idealist bir kahraman var mı?' sorusuna program sunucusu Pelin Çift, ' Atatürk var.' cevabını verdi Çalık'ın, 'Enver, 80 Atatürk'e' bedeldir demesi stüdyoda gerilime yol açtı. Pelin Çift ve Prof.Dr.Ahmet Şimşirgil, Çalık'ın bu sözlerine itiraz etti.

Şimşirgil'in 'dışı güzel ama içinden pislik akıyor.' sözüne Çalık, 'Enver'i tenkit edeyim derken tahkir edemezsiniz' diye çıkıştı. Tehcir kararının Enver'in şehit edildiğini savunarak 'böyle konuşamazsın' dedi. Üslup tartışmasının damga vurduğu programda Mustafa Çalık ayağa kalkarak Prof.Dr Şimşir'in üzerine yürüyünce programa reklam arası verildi.


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Türkiye

  ,

  şehit

  ,

  Reklam

  ,

  Yayın

  ,

  gündem