Bir garip 'gasp' hikayesi

Bir garip 'gasp' hikayesi
Bir garip 'gasp' hikayesi
Bursa'da bir kişi, ATM'den para çekerken yanına yaklaşıp para isteyen çocuğa, korkup 20 lira ve cep telefonunu verdi. Şikayet üzerine yakalanan çocuk ise 'sadece para istedim, o bunları verdi' diyerek kendini savundu.

BURSA - Bursa'da dün gece bir banka şubesinin ATM'de işlem yaparken yanına yaklaşarak para isteyen gence, korkup, 20 TL ve cep telefonunu veren 22 yaşındaki Fahrettin K., ardından polisi arayarak şikayetçi oldu. Polis ekiplerince çevrede yapılan arama sonucu 17 yaşındaki Ş.Ç., bankta otururken yakalanarak gözaltına alındı.

Olay, saat 00.30 sıralarında merkez Osmangazi İlçesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, bir bankanın ATM'sinden para çeken Fahrettin K. yanına gelerek para isteyen Ş.Ç.'yi madde bağımlısı zannederek 20 lira para ve cep telefonunu verdi. Ş.Ç.'nin yanından uzaklaşmasının ardından Fahrettin K. polise ihbarda bulundu. Fahrettin K.'nin tarifi üzerine Ş.Ç. Osmangazi Metro İstasyonu yakınındaki bir bankta otururken yakalanarak gözaltına alındı. Ş.Ç.'nin üzerinden 20 lira para ve Fahrettin K.'ya ait cep telefonu çıktı.

Fahrettin K.'nın polise verdiği ifadede, "Para çekerken yanıma yaklaşan kişiyi tinerci zannettim. Para isteyince korkup cep telefonu ve 20 lirayı verdim" dediği öğrenildi.

S.Ç. de madde bağımlısı olmadığını, sadece para istediğini, onun da 20 lirayla birlikte cep telefonunu kendisine verdiğini öne sürdü. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

DHA - Uğur SAĞLAM


  ETİKETLER:

  Metro

  ,

  Banka

  ,

  Para

  ,

  Soruşturma

  ,

  ATM

  ,

  Gece

  ,

  lira