Bir garip türban protestosu

Çukurova Üniversitesi'nde (Ç.Ü.) türbanlı oldukları için kampüse alınmayan öğrenciler, daha sonra yasağın kalkmasına rağmen derslere girmeyerek Rektör Prof. Dr. Alper Akınoğlu'nu protesto etti.

ADANA - Çukurova Üniversitesi'nde (Ç.Ü.) türbanlı oldukları için kampüse alınmayan öğrenciler, daha sonra yasağın kalkmasına rağmen derslere girmeyerek Rektör Prof. Dr. Alper Akınoğlu'nu protesto etti. Geçen yıl bu tür bir uygulamanın olmadığı Ç.Ü.'de, yeni eğitim döneminde yönetimin talimatıyla, türbanlı öğrencilerin dersliklerin yanı sıra kampüse girmeleri de yasaklandı.
Dün sabah saatlerinde Balcalı kampüsüne gelen öğrenciler, üniversite güvenlik görevlileri tarafından otobüslerden indirildi. Burada bekleyen öğrenciler, aralarında temsilci seçerek, yönetimle görüşüp, türban yasağının kaldırılmasını istedi.
Görüşme sonunda,türbanla giriş yasağı kaldırılıp, öğrencilerin derslerine girmesine izin verildi. Ancak, yasağın kalkmasına rağmen yaklaşık 50 kız öğrenciyle onlara destek veren erkek öğrenciler, derse girmeyerek yönetimi protesto etti.