Bir gecede 20 bin çocuğa eğitim desteği

İSTANBUL - Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) önceki gece Kanal D’de gerçekleştirdiği özel yayında yaklaşık 20 bin çocuğun eğitimine destek sağladı.
Her yıl 23 Nisan’da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, özel yayınlar düzenleyen TEGV, bu yıl da Kurumsal İletişim Sponsoru Kanal D işbirliğiyle 22 Nisan’da özel bir canlı yayın düzenledi.
Cem Davran ve Özgü Namal’ın ev sahipliğinde gerçekleşen yayın saat 23:00’de başladı. Acun Ilıcalı, Aysun Kayacı, Avenue Q Ekibi (Emre Altuğ, Demet Tuncer, Engin Alkan, Volkan Severcan, Melis Sökmen, Cenk Sökmen, Ayumi Takano, Boğaçhan Sözmen, Melda Gür)  Beren Saat, Emre Kınay, Güneri Cıvaoğlu, Kürşat Başar, Melike Demirağ, Sıla, Tan Sağtürk, Yavuz Bingöl ve Zühal Olcay’ın katıldığı programda konuklar eğitime destek çağrısı yaptı. Vakfın faaliyetlerinin anlatıldığı kısa filmler gösterildi ve il-bölge bazlı düzenlenen yarışma aracılığıyla 3353’e ilini yazıp gönderenler TEGV’e 10 TL bağış yaptılar. Gecede gönderilen SMS’ler, banka hesap numaraları aracılığıyla ve taahhütlerle
1 milyon liranın bağış toplanarak,  yaklaşık 20 bin çocuğun eğitimine destek sağlandı. (Radikal)