Bir gecede 7 bin araç denetlendi, 361 ehliyete el konuldu

Bir gecede 7 bin araç denetlendi, 361 ehliyete el konuldu
Bir gecede 7 bin araç denetlendi, 361 ehliyete el konuldu
İstanbul'da yılbaşı gecesi yapılan trafik denetimlerinde toplam 7 bin araç durduruldu, alkollü araç kullandığı tespit edilen 361 şoförün ehliyetlerine el kondu.

İSTANBULİstanbul’da yılbaşı gecesi yapılan trafik denetimlerinde alkollü araç kullandığı tespit edilen 361 şoförün ehliyetlerine el kondu. Sabah saat 10.00'a kadar devam eden denetimler sırasında evraklarında eksik bulunan ve trafik kurallarına uymadıkları tespit edilen 1600 sürücüye trafik cezası yazıldığı belirtildi.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yılbaşı gecesi yapılan denetimlerde yaklaşık 7 bin aracın kontrolden geçirildiği belirtildi. Yapılan denetimlerde alkollü olarak direksiyon başına geçtikleri tespit edilen 361 sürücüye ceza kesildi. Bu kişilerin ehliyetlerine alkollü araç kullandıkları için el kondu.

Öte yandan yapılan denetimlerde evraklarında eksik olan yada trafik kurallarına uymadıkları tespit edilen 1600 sürücüye de ceza kesildiği belirtildi. İstanbul'da yılbaşı gecesinde 21 yaralamalı trafik kazası meydana geldiği öğrenildi. (Ali AKSOYER / DHA)