Bir genel müdür: Siz varoş işçilerinin bayramını kutlarım!

Bir genel müdür: Siz varoş işçilerinin bayramını kutlarım!
Bir genel müdür: Siz varoş işçilerinin bayramını kutlarım!
Aynı zamanda sosyal medya danışmanlığı da yapan bir şirketin Genel Müdürü olan Çiğdem Ö.'nün, 1 Mayıs ile ilgili çalışanlarına gönderdiği bir e-posta internet ortamında yayıldı: Birinizi offline görürsem...

Çiğdem Ö. başında bulunduğu grubun çalışanlarına yönelik bir e-posta hazırladı. Tepki çekebilecek ifadeler yer alan bu e-poastanın ekran görüntüsünü internette de paylaşınca tartışmalar da beraberinde geldi.

Çiğdem Ö., “Siz varoş işçilerinin bayramını kutlarım öncelikle…O gün evlerimizde çalışma kararı aldık. Ancak sabah 9'da herkes PC'sinin başında olacak. Saat 16:00 a kadar normal mesaideymişcesine çalışacağız. Müşterilere full destek vereceğiz. Birisini offline görürsem eğer cumartesi pazar ofiste bekletirim haberiniz olsun” ifadeleri yer alan e-postayı sosyal medyada kendisine ait hesapta paylaştı.

Sosyal medyada çok hızlı yayılan mesajı Çiğdem Ö., Hürriyet'e yaptığı açıklamada 'bir iş kazası' olarak değerlendirdi.

“BEN ÇOK 1 MAYIS'A GİTTİM”
Çiğdem Ö. konu ile ilgili açıklamasında özetle şunları ifade etti: “Ben kendim daha geçen yıl 1 Mayıs’a gittim. Üniversitede pek çok kez gözaltına alındım. Toplumsal olaylarda hep var oldum. En son Emek Sineması için yapılan protestoda yer aldım. Çalışanlarıma ‘varoş işçileri’ diyebilecek biri değilim ki ben. Üstelik ben de oralardan geldim. O mailin içeriğinin ciddi olmadığı çok açık. Üstelik çalışanlarımızın, o mailin altında gülerek yazdıkları yorumlar var... Kendi içinde yaptığımız espriydi bu. Eğer kötü niyetle yazılmış bir mail olsaydı kendi kişisel hesabımdan paylaşır mıydım? Üstelik biz şirket olarak da sosyal medya danışmanlığı yapıyoruz. Maalesef çok saptırıldı. Sosyal medya bu yapacak bir şey. Terzi kendi söküğünü dikemez misali bir iş kazası yaşadık.”
Çiğdem Ö. söz konusu maili 17 çalışanına gönderdiğini ifade ederek, çalışanlarının isterlerse 1 Mayıs’a gidebileceklerini de kaydetti.


  http://www.radikal.com.tr/1131659113165914

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çiğdem Müdür ne desin? - Su Cemre Sim

  Bugün metrobüs seferleri,bazı ana arterlerdeki otobüs seferleri iptal.Müdür;''Herkes yürüye yürüye ofise mi gelsin?''deseydi?İşçiler varoşlarda değil de Taksim'in göbeğinde mi oturuyor?

  Bu gazete tam bir dezenformasyon aracı - tdemiralp

  Buna gazetecilik deniyorsa eğer ben bunu kınamak istiyorum. Rezilliğin daniskası. Emekçilerle bu kadar dalga geçme hakkını size başkanınız mı veriyor. Bu ne hayasızlıktır? Haberin başlığında çoğu kapitalist ..tün söylemeyi isteyip de korktuğu lafları yazıp arkasından şakaydı diye haber mi yapılır? Kimle dalga geçiyorsunuz? Babasının çiftliği sananlara bu ülkeyi, akıllarını başlarına toplamalarını ve ahlaklı olmalaını hatırlatıyorum. Kendinize gelin.

  Komik... - yalcineren

  Bilgisayar başında çalışan adama "Varoş işçi" diye hitabetmesinden belli ki dalga geçiyor. Çalışanlarına eğlenceli bir mesaj atmış. Tabii bir Türkiye klasiği: öküz altında ejderha arıyoruz...

  pes pes pes - pespembem

  Dedem Korkutu çok korkutmuşlar ya da yorumu yazan adı Çiğdem olup soyadını bile yazmaktan aciz kadın olmalı. İşyerlerinde hep vardır. bunu patronda yapar çalışanda yapar en iyi yapan kimse o en iyi çalışandır. ne mi o, önce arkasından atacan tutacan yeri geldi mi yüzüne de olmadık hakaretleri yapacan sonrasında ise ne mi yapacan özür dilerim hadi barışalım diyecen. hatta hatta söylemlerine etrafında seni dinleyenleri de katacan ve sen pişkin pişkin o arkasından ve yüzüne olmadık lafları söylediğin kişiyle kol kola gezerken sanki sen hiç birşey söylememiş gibi sanki yanındakiler tüm haltları yemişler gibi davranacan. Türkiye'deki çalışma hayatına ve siyasete bir örnek sayın Çiğdem. Gündemimizi ne güzel bir örnekle yansıtmış. Tebrikler...

  İroni - serseriser

  Ciddi olsa "Siz varoş işçileri" demez... İşçiyi makina olarak gören kapitalist patron "Biz bir aileyiz" diye güler yüzle söze başlar, "burası hepimizin ekmek yuvası" diye şefkatli bakışlarla devam eder, "ama" diye virgül koyup, gözlerinizden öper... Hem de ne öper!... Bir daha da kendinize gelemezsiniz...

  Fazla degil 2 saniye dusunun - mustafataniyan

  Yorumcular arasinda dusunme tembelleri ve algilama bozuklugu olanlar var sanirim. Sadece mesaji okuyunca olayin ciddiyetsiz oldugu anlasiliyor. Kadin kinaye yapmis, is ortaminda kendince mudur komikligi ile ortami neselendirmis. Hepsi bu!

  Şaka her zaman mümkündür ve iyidir. - Dedemkorkut

  Evet Çiğdem Ö, bir kurumu yönetecek seviyeye gelmişse maildeki ilk cümleyi kurma seviyesizliğini göstermez. "Siz varoş işçilerin bayramlarını kutlarım önce..." şeklinde hem yapısal, hem de anlamsal sakatlığı olan bir cümle kurmaz/kuramaz. Kendisinin de ifade ettiği gibi, olsa olsa bu bir şakadır. Bir kere, "varoş işçilerin" tabiri dilimizin anlatımına uymuyor. Doğrusu, "varoşlu işçilerin" olmalıdır. "Varoş işçilerinin" dese varoş, bir kenar mahalle değil oyak ya da tofaş gibi bir fabrika olarak anlaşılır. Bu mesajda ciddiyet olmadığı açıktır.