Bir gün içinde 2 bin 'kasap' yaralandı

Bu Kurban Bayramı da kurbanlık yerine kendilerini kesip yaralayan veya hayvanların darbeleriyle yaralanan acemi kasaplar, yine hastanelerin acil servislerini doldurdu.

KAYSERİ/ADANA/KÜTAHYA - Bu Kurban Bayramı da kurbanlık yerine kendilerini kesip yaralayan veya hayvanların darbeleriyle yaralanan acemi kasaplar, yine hastanelerin acil servislerini doldurdu. 2 bini aşkın yaralanma vakasında İstanbul 244 ile ilk sıraya yerleşti. İstanbul'u Kayseri 200, Kütahya 120, Eskişehir 100 yaralanmayla izledi.
Bolu'da kaçan danayla birlikte yedi metrelik çukura düşen Celal Çelikkaya'nınomuriliğinde kırık belirlendi. Tokat'ta ise atardamarını kesen Adem Ongan, Zile Devlet Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı.
Eskişehir'in Beylikova ilçesinde Nusret Ak, danasını kamyona yüklemek isterken yaklaşık 450 kiloluk dananın altında kaldı. Ak'ın ayağı kırıldı. Benzer nedenle Eskişehirli Derviş Albayarak'ın ayak parmağı kırıldı.
İstanbul Kartal'da da araçtan kurban indirilmesi sırasında çıkan silahlı kavgada İbrahim Torun yaşamını yitirdi. Altı kişi de yaralandı.
Erzurum'da bayram öncesi hayvan satışları sırasında kol sallanarak yapılan pazarlık nedeniyle hiç kimsenin sakatlanmadığı açıklandı. Geçtiğimiz bayram pazarlıkta 28 kişi kol ve bileğinden sakatlanmıştı.
(dha, aa)