Bir hafta içinde dört ışıltılı hayat söndü

Türkiye tam bir hafta içinde üçü trafik kazasında olmak üzere dört genç beynini yitirdi. ABD'de yiyecek ve içecek üzerine doktora yapan restoran işletmecisi Sarp Erem...

İSTANBUL - Türkiye tam bir hafta içinde üçü trafik kazasında olmak üzere dört genç beynini yitirdi. ABD'de yiyecek ve içecek üzerine doktora yapan restoran işletmecisi Sarp Erem, motosikletine çarpıp üzerinden geçen taksi şoförünün; Kerem Ünlüer ve Berk İnciroğlu alkollü trafiğe çıkmanın kurbanı oldu. Ve ABD'de öğrenci olan Can Geyran kalp krizinden öldü.
Sarp Erem, Cent Koleji'ni bitirmiş, ABD'de Johnson & Wales Üniversitesi'nde doktora yapmış, Türkiye'ye döndükten sonra Hyatt Regency Oteli'ndeki restoranın işletmeciliğini almıştı. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi eski Dekanı Prof. Mehmet Turgay Erem ile mimar Ünaç Erem'in tek çocuğu olan 34 yaşındaki Erem, önceki gün saat 02.45 sularında Levent'ten Beşiktaş'a doğru ilerliyordu. Balmumcu'ya gelindiğinde plakası belirlenemeyen bir taksi Erem'in motosikletine çarptı. Yere düşen Erem'in motosikleti 150 metre sürüklendikten sonra durdu. Taksi sürücüsü kaçarken, ikinci bir taksi de Erem'in üzerinden geçti. O da yardım etmeyip kaçtı.
Star'ın Avrupa yayını 'Eurostar'da 'Şans Bende' programının sunucusu Hafize Başak, şirketin aracıyla Cihangir'deki evine gidiyordu. Olay önlerinde yaşanmıştı. Şoförüne 34 THH 18 plakalı taksiyi takip etmesini söyledi. Ancak Başak'ın kovaladığı araç kayboldu.
Erem, ambulansla Şişli Eğitim ve araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı ama kurtarılamadı.
Üç arkadaş, Koç Üniversitesi öğrencileri olan Kerem Ünlüer, Berk İnciroğlu ve Hakkı Rerun Kabakçı, bayram gecesi eğlendikten sonra alkollü halde trafiğe çıktı. Eyüp'te, Kemerburgaz Göktürk Köyü Yolu'nda saat 03.00 sıralarında Göktürk Köyü istikametine giden 34 TRC 3203 plakalı otomobil, aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu yolun ortasındaki refüje çarpıp takla attı.
Üç genç, yağışlı havada yaklaşık 200 metre sürüklendikten sonra durabilen otomobilde sıkıştı. 24 yaşındaki Ünlüer ile 25 yaşındaki İncioğlu öldü, 25 yaşındaki Kabakçı Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Gençlerin alkollü olduğu saptandı.
Spor yapıyordu
ABD'de Virginia Tech Üniversitesi Ekonomi Bölümü 3. sınıf öğrencisi Can Geyran, 7 Ekim'de spor yaparken geçirdiği kalp krizi sonucunda öldü. Ailesinin tek çocuğu olan 21 yaşındaki Geyran'ın cenazesi, 'ölümü şüpheli' denilerek verilmeyince, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül araya girdi ve cenaze cerrahi otopsi yapılmadan teslim edildi. Acıbadem Hastanesi doktorlarından Pakize Çervatoğlu Geyran ve Kemal Geyran'ın çocukları olan Geyran, Ümraniye Reşadiye Köyü Mezarlığı'na defnedildi.