Bir haftada ikinci uçak

Güney Asya'da 25 kişilik yardım ekibinin çalışmalarını sürdürdüğü İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yardım malzemesini taşıyan ikinci kargo uçağı bugün Açe'ye gidecek.

İSTANBUL - Güney Asya'da 25 kişilik yardım ekibinin çalışmalarını sürdürdüğü İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yardım malzemesini taşıyan ikinci kargo uçağı bugün Açe'ye gidecek.
Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, geçen hafta bölgeye giden 25 kişilik yardım ekibinin bir lise binasının onarımını yaptığı, okulun bahçesindeki çadırlarda 250 kişilik sınıflar oluşturduğu ve 50 yetim öğrencinin kalacağı yatakhane yaptığı belirtildi.
Açıklamada, ekipteki doktorların 1450 kişiyi muayene ettiği vurgulanırken, İstanbul Halk Ekmek ekibinin de bölge halkının beslenme alışkanlıklarına göre ekmek üretimine başladığı ifade edildi.
500 çadır gidecek
Açıklamada geçen hafta ekiple birlikte 40 tonluk yardım malzemesinin de bölgeye gönderildiği anımsatılarak, ihtiyaçlar doğrultusunda toplanan yardımların da bugün Açe'ye gönderileceği ifade edildi. Özel uçakla sevk edilecek yardım malzemesi arasında iki çöp kamyonu, bir yol süpürme kamyonu, 500 çadır, iki kazma makinesi, 10 konteynır ve 1000 kutu çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaç ile tıbbi malzeme bulunuyor.


    http://www.radikal.com.tr/7364997364990

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.