Bir hamilenin çilesi

Kanama geçiren 5 aylık hamile kadın, sağlıklı bir insanı bile yatağa düşürecek yolculuk sonucunda, hastaneye ulaştırıldı. Altı kilometre at sırtında, 1 kilometre kar motoruyla, üç saat de ambulansla yolculuk yapan Fatma Aslan, bebeğini düşürdü.

VAN - Kanama geçiren 5 aylık hamile kadın, sağlıklı bir insanı bile yatağa düşürecek yolculuk sonucunda, hastaneye ulaştırıldı. Altı kilometre at sırtında, 1 kilometre kar motoruyla, üç saat de ambulansla yolculuk yapan Fatma Aslan, bebeğini düşürdü.
Van'ın Gürpınar ilçesine 100 km. uzaklıktaki Dolaylı Köyü Yeşilyurt Mezrası'nda yaşayan Aslan, üç gün önce gece saatlerinde rahatsızlandı. 31 yaşındaki üç çocuk annesi, kar yolları kapadığı için gece hastaneye götürülemedi. Köylüler durumu sabah kaymakamlığa bildirince jandarma, Van Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birliği, Köy Hizmetleri ve 112 Acil Servis'ten oluşturulan 25 kişilik ekip, ambulans, iş makineleri ve kar motoruyla yola çıktı. Ekipler, dört saat sonra mezraya 7 kilometre
uzaklıktaki Dolaylı Köyü'ne ulaştı. Ama mezra yoluna çığ düştüğü için burada takılıp kaldılar. Köylüler ise battaniyeye sardıkları Aslan'ı at üzerinde taşıyıp köye 1 km. mesafede bekleyen Sivil Savunma ekibine teslim etti. Kar motoruna bağlı bir sedyeye konulan Aslan, köyde bekleyen ambulansa ulaştırıldı. Ambulansla üç saatlik yolculuğun ardından da Van Doğumevi Hastanesi'ne getirilen Aslan'ın düşük yaptığı belirlendi. Doktorlar annenin sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7423757423750

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.