@ismailsaymaz

Bir kamyonet Zileli serbest

Bir kamyonet Zileli serbest
Bir kamyonet Zileli serbest
Gezi direnişinde gözaltına alınan ve Çağlayan Adliyesi'ne sevk edilen şüpheliler arasında "bir kamyonet dolusu" Tokat Zileli de çıktı! Zileliler, tutuklama talebiyle sevkedildikleri 6. Sulh Ceza Mahkemesi'nce tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Taksim’deki Gezi direnişi sırasında gözaltına alınan ve bugün Çağlayan Adliyesi’ne sevk edilen şüpheliler arasında bir “kamyonet dolusu” Tokat Zileli de çıktı! 16 Haziran’da Başakşehir’den yola çıkıp Gezi Parkı’na destek vermek üzere geldikleri Beşiktaş ’ta, İnönü Stadı önünde park edilmiş kamyonetin kasasında yakalanan, tamamı Zile’nin Karacaören köyünden 23 vatandaşın, araçlarıyla birlikte gözaltına alındığı anlaşıldı. 

Bu arada Gezi Parkı protestolarıyla ilgili olarak gözaltına alınan ve adliyeye getirilen şüphelilerden 28'i tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Bu 28 kişi arasında kamyonet kasasında yakalanan 23 Zileli yurttaşın tamamının da yer aldığı öğrenildi.


KAMYONETLE EMNİYET'E 

Üç gündür İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi’nde tutulan Zileliler bugün adliyeye yollandı. Zileliler hakkındaki yakalama evrakında şu ifadeler yer alıyor: 

“Saat 20.25 sularında Beşiktaş İnönü Stadyumu sporcu girişi önünde park halinde bulunan, üzerinde 34 UE 5337 ibareli plakalar takılı, arkası kapalı, tenteli kasa, kırmızı renkli Dodge marka kamyonetin bekletildiği, kamyonetin arka tarafında belli aralıklarla şahısların arka kasaya girip çıktıkları görülmesi üzerine amirlere bilgi verilmiş, amirlerimizden alınan talimat doğrultusunda biz görevliler tarafından kamyonetin arka tarafına yaklaşıldığı, sırada şoför koltuğunda B.Ü. isimli şahsın bulunduğu, kamyonetin kasasından şahıslar atlayarak etrafa kaçmaya çalışmışlar. Bu esnada kaçan şahıslara durmaları yönünde uyarılarda bulunulmuş, direnmeleri üzerine şahıslara kademeli olarak zor kullanılmak suretiyle etkisiz hale getirilerek yakalanmışlar."

SERBEST BIRAKILDILAR

Zileliler, tutuklama talebiyle sevkedildikleri 6. Sulh Ceza Mahkemesi’nce tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.

 

 


  http://www.radikal.com.tr/113826911382695

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Foto-İsakent 'e itafen - yasinvur

  Olayları sadece ağaç meselesine indirgemeye çalışan senin partin AKP dir.Yani bir nevi kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz hatta yetmiyor poz verip kendi fotonuzu çekiyorsunuz.Bu olayın ağaç meselesi olduğu günler, ilk 2 gündür.O gün o parkta çevreci insanlara yapılan polis zulmü halkda zaten biriken baskıyı patlama noktasına getirmiştir.Bunların üstüne başbakanın yaptığı gerçek dışı her açıklama (camide içki içilmesi,%50 yi zor tutma,kabataş da türbanlı kardeşimize dayak,toma kimseyi ezmedi vb..) halkı daha da öfkelendirmiştir.Başbakanın kendi tabanını korumaya yönelik bu yanlış tavrı halk üzerindeki baskıyı hala arttırmaya devam ediyor.Allah sonumuzu hayretsin ne diyeyim.. Not:2.5 hafta önce açıklanacak olan camide içki ve türbanlı kardeşimizin dayak videosu hala açıklanmadı..

  foto - isakent

  Anlamadıysan anlatayım şunu demek istiyor tokat zile karacaören alevi yurttaşlarımızın yaşadığı bir beldedir ve bunların burada bulunması sadece ideolojiktir agaç sevdası değil mesele ağaç değil anlasana birinci günden beri tezgahın farkındayız çekiyorum gülümseyin

  mülteci - enkidusiyar

  yazık bu mültecilik zor iş. inşallah hükümetimiz bu mültecilere diğer mültecilerin maruz kaldığı kötü yaşam koşullarını reva görmez.

  bak gör - iris78

  akp (poli, mit) bu sapkadan kac tavsan cikaracak.

  .. - hale

  ben de Ümit Zileli'nin kitapları çıktı sandım. peki tokat zileden gelip direnişçilere destek vermenin neresi suç veya garabet? onu anlayamadım.