Bir köy, bir aileye karşı silahlı nöbette

Bir köy, yıllar önce köylerine Güneydoğu'dan göç edip bölgeye korku salan bir aileye karşı iki aydır silahlı nöbet tutuyor. Nöbet sırasında acemi köylülerden çocuk yaştaki biri, bir diğerini öldürdü.

ERZURUM - Bir köy, yıllar önce köylerine Güneydoğu'dan göç edip bölgeye korku salan bir aileye karşı iki aydır silahlı nöbet tutuyor. Nöbet sırasında acemi köylülerden çocuk yaştaki biri, bir diğerini öldürdü.
Erzurum'un Pasinler ilçesindeki 200 nüfuslu Yukarı Çakmak Köyü sakinleri, sürekli sorun çıkardıklarını öne sürdükleri İlet ailesinden kurtulmak için her yola başvurdu. Köyün heyelan nedeniyle 2004 yılında boşaltılıp 1 kilometre aşağıya taşınmasını fırsat bilen köy halkı, 10 çocuğunu da evlendirip sürekli büyüyen İlet ailesini eski yerlerinde bırakıp, heyelan konutlarına taşındı. Köylüler, aileyi yetkililere de şikâyet etti. Ancak sonuç alamayınca köyde silahlı nöbet başladı. Bu arada 17 yaşındaki 'acemi' nöbetçi Sadık Adıgüzel yanlışlıkla beş yaşındaki Muhammet Burak Güler'i öldürdü. Bir çocukları cezaevine, diğeri mezara giden aile yetkililerden çözüm beklerken bir yandan da nöbete devam ediyor.