Bir metre derinlikteki suda üç çocuk ve bir kadın boğuldu

Bir metre derinlikteki suda üç çocuk ve bir kadın boğuldu
Bir metre derinlikteki suda üç çocuk ve bir kadın boğuldu

Virajı alamayarak su kanalına düşen otomobilde sürücü İbrahim Karadeniz?in altı çocuğu, eşi ve kayınvalidesi vardı. Dört kişi ölürken eşi ağır yaralandı. FOTOĞRAF: MEHMET EZER / DHA

Otomobil bir metre derinlikte su bulunan kanala düştü. 7 yaşındaki Hüseyin, 3 yaşındaki İsmail ve 6 aylık İzzettin ile anneanneleri boğuldu
Haber: MEHMET EZER / Arşivi
FERHAT DERVİŞOĞLU / Arşivi

HATAY - Reyhanlı İlçesi’nde bir metre derinliğinde su bulunan kanala düşen otomobilde üçü çocuk dört kişi boğularak öldü.
Önceki akşam Hatay merkeze bağlı Suvatlı Köyü yakınlarında 31 R 0175 plakalı otomobil ilerliyordu. 35 yaşındaki İbrahim Karadeniz, kayınvalidesi, eşi ve altı çocuğuyla akraba ziyaretinden dönüyordu. Araç akşam karanlığında yol alırken otomobil virajı alamadı ve sulama kanalına uçtu. Otomobil akıntının olmadığı ancak yaklaşık bir metre su bulanan kanalda yan yattı. Kazada araçta sıkışan 7 yaşındaki Hüseyin, 3 yaşındaki İsmail Hakkı, 6 aylık İzzettin Karadeniz ile anneanneleri 61 yaşındaki Gögercin Çıplak boğularak hayatlarını kaybetti.
Kazayı gören köylülerin ihbarı üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kazada yaralanan araç sürücüsü İbrahim Karadeniz, eşi 30 yaşındaki Güneş Karadeniz ile diğer çocukları 4 yaşındaki Mehmet Ali, 10 yaşındaki Hasan ve 3 yaşındaki Halime Karadeniz, jandarma ve köylülerin yardımı ile araçtan çıkarıldı. Yaralılar ambulanslarla Antakya Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Durumu ağır olan Halime Karadeniz, Çukurova Üniversitesi Balcalı hastanesine sevk edildi.