'Bir numaralı provokatör Erdoğan'

'Bir numaralı provokatör Erdoğan'
'Bir numaralı provokatör Erdoğan'

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , “ Recep Tayyip Erdoğan ’ı hangi hırs bu noktaya getiriyor. Bu ülkeyi bölmekten senin ne yararın olur. Acıyla gözyaşıyla kurduk bu ülkeyi sen bölmeye çalışıyorsun. Bir numaralı provokatörsün sen” dedi.
Türkiye’yi dünyanın konuştuğunu söyleyen Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Gezi eylemi küçük bir kıvılcımla başladı. Gezi Parkı’ndaki ağaçlara sahip çıkmak istediler. Orantısız güç kullanıldı. Darma dağın edildi. Türkiye ayağa kalktı. 3 yurttaşımız yaşamını yitirdi. Bir demokrasi dersi veriyorlar siyasal iktidara. Gaz sıkan polise ellerini uzatıyorlar. Demokrasi, sadece sandığa gidip oy kullanmak değildir.” Gençlerin Gezi Parkı gösterileri ile apolitik olmadıklarını, bütün sorunlarını bildiklerini gösterdiklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın Taksim Gezi Parkı’ndaki gençleri dinlemesi gerektiğini ifade etti.
“Erdoğan, şiddet dilini kullanıyor” diyen Kılıçdaroğlu, “Sizin anladığınız dilden konuşacağım dedi. İki dil var. Bir dil şiddet diğeri sevgi. Şiddet dilini kullanan Recep Tayyip Erdoğan. Sevgi dilini kullanan gençler. Ne demek ‘anladığınız dilden’ dövecek misin, öldürecek misin? Ne istiyor bu gençler demokrasi istiyor. Demokrasi isteyenin öldürüldüğü bir rejime ne denir? Dikta rejimi denir. Başındaki adama da diktatör denir. Kural budur” şeklinde konuştu.

Eyvah Başbakan konuşuyor

Bütün Türkiye’nin psikanalize merak saldığını ifade eden Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: “Gerçekten herkeste bir korku hâkim. Eyvah Erdoğan konuşacak. Hepimiz psikolog olduk. Hepimiz vazgeçirmeye çalışıyoruz. Ama hayır, ‘öfke baldan tatlıdır’ derler. Ama köküne zarar verir. Ülkeye zarar veriyorsun. Başbakan’ın Fas ziyaretinden sonra borsa düştü. Son 10 yılın en büyük borsa düşüşünü yaşadık. Çıkıp bir konuşma yapıyorsun, berbat ediyorsun her şeyi. Şimdi çıkmış ‘faiz lobisi’ diyor. Onların ümüğünü sıkarım diyor. Sıkmazsan namertsin.”