'Bir numaralı' Reyhanlı zanlısı yakalandı

'Bir numaralı' Reyhanlı zanlısı yakalandı
'Bir numaralı' Reyhanlı zanlısı yakalandı
Reyhanlı'daki bombalı saldırıların bir numaralı zanlısı Nasır Eskiocak'ın Suriye ye kaçmak isterken sınırda yakalandığı bildirildi..

HATAY - Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 52 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıların 1 numaralı planlayıcısı olduğu gerekçesiyle aranan Nasır Eskiocak'ın bu gece yarısı yakalandığı açıklandı.

Hatay'ın Yayladağ ilçesinin Güveçci Köyü bölgesinde 3. Hudut Taburu ve Hatay Polisi'nin ortak operasyonunda kıstırdığı Nasır Eskiocak Antakya'ya getirilerek Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanmaya başladı. Bu saldırı ile ilgili daha önce yakalanıp tutuklananlar olmuştu. Yusuf Nazik ve Temir Dükan ise aranıyor.

Nasır Eskiocak’a yardım ettikleri öne sürülen 4 kişi de gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, güvenlik ve istihbarat birimlerinin çalışması sonucu Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi köyü yakınlarında sınırı geçemeye çalışırken dün saat 23.00 sıralarında yakalanan N.E'nin ifadaleri doğrultusunda gözaltına alınan 4 şüpheli, sağlık kontrolünün ardından İl Emniyet Müdürlüğüne getirildiği.

İsimleri açıklanmayan 4 şüphelinin sorgusu sürüyor.(DHA)