'Bir numaralı' Reyhanlı zanlısı yakalandı

'Bir numaralı' Reyhanlı zanlısı yakalandı
'Bir numaralı' Reyhanlı zanlısı yakalandı
Reyhanlı'daki bombalı saldırıların bir numaralı zanlısı Nasır Eskiocak'ın Suriye ye kaçmak isterken sınırda yakalandığı bildirildi..

HATAY - Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 52 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıların 1 numaralı planlayıcısı olduğu gerekçesiyle aranan Nasır Eskiocak'ın bu gece yarısı yakalandığı açıklandı.

Hatay'ın Yayladağ ilçesinin Güveçci Köyü bölgesinde 3. Hudut Taburu ve Hatay Polisi'nin ortak operasyonunda kıstırdığı Nasır Eskiocak Antakya'ya getirilerek Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanmaya başladı. Bu saldırı ile ilgili daha önce yakalanıp tutuklananlar olmuştu. Yusuf Nazik ve Temir Dükan ise aranıyor.

Nasır Eskiocak’a yardım ettikleri öne sürülen 4 kişi de gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, güvenlik ve istihbarat birimlerinin çalışması sonucu Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi köyü yakınlarında sınırı geçemeye çalışırken dün saat 23.00 sıralarında yakalanan N.E'nin ifadaleri doğrultusunda gözaltına alınan 4 şüpheli, sağlık kontrolünün ardından İl Emniyet Müdürlüğüne getirildiği.

İsimleri açıklanmayan 4 şüphelinin sorgusu sürüyor.(DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113712111371211

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hatay reyhanlı olayı çok önemli iyi araştırılmalı. - okkes cavus

  reyhanlıda hem gümrük kapısındaki hemde reyhanlıdaki büyük patlama sıradan bir olaygibi görülmemeli. bunu yapanlar türkiyeyi suriyeye saldırtmak için provakasyon yapan, bu konularda eyitilmiş deneyimli cani ruhlu israil ve abd nin kuklalığını yapan taşoron örgütler. bu örgüt her yerde abd nin ve israilin orta doğuda etkinliyini artırmak için kullandığı paralı canilerdir. türkiyeyi suriyeye çekmek bir abd planıdır. kendisi direk giremedi, bir şekliyle türkiyeyi sokmak için projeler uyguluyor. uçak düşürülmesi bombaların türkiyede patlaması olaylar zinciri teadüf deyil. türkiyede bu konuda biraz dış politika olarak açık yara konumunda. esatla düşmanca bir tavır içinedeler. bu görüntü abd nin ve israilin işini çok kolaylaştırıyor. ozamanda taşoronlar kullanılıyor. türkiye olayları itinalı ve dikkatli izlemeli. bu çapulcu canilere asla pirim verilmemelidir ülkemizin aleyhine olur.........