Bir rampa koymak ne kadar zormuş!

Engellilere tekerlekli sandalye almayı düşündüler, ancak dağıtım töreninde merdivenlere bir rampa koymayı düşünemediler!

ÇANAKKALE - Engellilere tekerlekli sandalye almayı düşündüler, ancak dağıtım töreninde merdivenlere bir rampa koymayı düşünemediler!
Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde, bedensel engelli 62 yaşındaki Şükrü Çevik, 66 yaşındaki Şerif Güven, 14 yaşındaki Mehmet Yıldız ve 60 yaşındaki Mehmet Adalı, akülü tekerlekli sandalye alabilmek için kaymakamlığa başvurdu. Kaymakam Adnan Çakıroğlu'nun girişimleri sonucunda Lions Kulübü, sandalyeleri alıp bağışladı. Dağıtım için de kaymakamlıkta tören düzenlendi. Kaymakam Adnan Çakıroğlu ve Uluslararası Lions Federasyonu Özürlüler Koordinatörü Vangel Roçikopulo, tekerlekli sandalyeleri bedensel engellilere dağıttı. Akülü arabalarına kavuşan engelliler, sevinçle hareket etmişti ancak daha kaymakamlık binasından çıkışta merdiven engeliyle karşılaştılar.
'Kaldırım yaparken bizi de düşünün'
Görevliler, akülü tekerlekli sandalyeleri merdivenlerden indirilirken, elektrik çarpması sonucu iki kolu ve bir bacağını kaybeden Şükrü Çevik'i eşi Hafize Çevik sırtında taşıdı. Bedensel engelliler, ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarının merdivenleri ile kaldırımların engelliler de düşünülerek yapılmasını istedi.