Bir 'Şahin'den sekiz ceset çıktı...

Bursa'da önceki gün bir kamyonla çarpışan otomobilde dördü çocuk sekiz kişi öldü.

BURSA/İZMİR - Bursa'da önceki gün bir kamyonla çarpışan otomobilde dördü çocuk sekiz kişi öldü.
Bursa'nın Yenişehir ilçesinde Yılgın Tunçbilek, Bursa'da tedavi gören kardeşi Sezgin'in oğlu Muharrem'i ziyaret için arkadaşının Şahin marka otomobilini ödünç aldı. Araca Tunçbilek'in yanı sıra eşi Güler ile üç çocuğu, kardeşi Sezgin, iki yeğeni ve ağabeyinin kayınvalidesi de bindi. Ziyaret dönüşünde otomobil, Yenişehir'de tali yoldan çıkan İrfan Kara yönetimindeki kamyonla çarpıştı. Araçtan sadece Yılgın'ın yeğeni Nadide yaralı kurtuldu, sekiz kişi öldü. Sürücü Yılgın Tunçbilek ile eşi Güler, çocukları Tuncay, Yağmur ve Rabia, kardeşi Sezgin, yeğeni Yılgın Tunçbilek dün Hatuniye Camii'ndeki ikindi namazı ardından ilçe mezarlığında toprağa verildi.
Hastanede oğlu Muharrem'e refakat eden Kerime Tunçbilek'e, eşi ve akrabalarının kazada öldüğü yakınlarınca söylendi. Jandarmadaki sorgusu tamamlanan, 'dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu birden fazla kişinin ölümüne neden olmak' suçundan nöbetçi mahkemeye çıkarılan kamyon şoförü İrfan Kara da tutuklandı.
İzmir'de servis kazası
İzmir'de ise bir öğrenci, okul bahçesinde servis minibüsünün altında kaldı. Recep Aytekin yönetimindeki minibüs, öğrenci almak için Urla Kuşçular Köyü'ndeki ilköğretim okulu bahçesine girdi. Sürücü geri manevra yaparken, dokuz yaşındaki Oğuzhan Yıldırım'a çarptı. Oğuzhan kurtarılamadı.