'Bir savcının önüne gelir...'

'Bir savcının önüne gelir...'
'Bir savcının önüne gelir...'

Şükriye Erden'in, polis şiddeti sonucu kolu kırılmıştı

ÇHD'li avukatların sorgulandığı geceye ilişkin ilginç bir detay ortaya çıktı.

İstanbul Adliyesi'nde ÇHD'li avukatların sorgulandığı geceye ilişkin gözlemlerini yazan gazeteci Ertuğrul Mavioğlu ilginç bir sohbeti aktardı.

Birgün gazetesinde yer alan haberde Avukat Behiç Aşçı, polis tarafından savcılara iletilen sorulara dikkat çekti.

Ertuğrul Mavioğlu'nun aktardığı sohbet şöyle:

Avukat Behiç Aşçı, "Savcılık sorgularında çok komik olaylar yaşanıyor" diye söze girip başlıyor anlatmaya, o gergin saatlerde herkesi güldüren savcının soramadığı sorunun hikayesini:

EMANETİ BIRAKTIM!

"İfadeleri bir savcı grubu alıyor ama hiç bir hazırlıkları yok. Önlerindeki sorular Emniyet'ten gelmiş. Bazı savcılar önlerine konulmuş soruları sorarken ne kadar saçma olduğunu fark edip 'neyse geçelim bunu' dedikleri oldu. Bunlardan biri avukat arkadaşımız Şükriye Erden'in sorgusunda yaşandı. Savcı Şükriye Erden ile bir müvekkili arasında geçen telefon görüşmesinin tapesini okuyor, soru en sonda. Müvekkil Erden'in bürosuna avukatlık ücretini yatırmış ve telefonda şöyle diyor: 'Şükriye hanım emaneti bıraktım.' Şükriye hanım bu sözden rahatsız oluyor, 'yani parayı mı bıraktın' diye üsteliyor. Müvekkili kendinden çok emin, 'Boşver emanet işte' diye konuşmayı sürdürünce, Şükriye hanım sözünü kesip, 'bak' diyor: 'Bir gün bu konuşma salak bir savcının önüne gelir, beni suçlayabileceği bir delil bulduğunu sanarak telefonda bahsi geçen emanet nedir diye sorar.' Savcı, tapenin saçmalığını okurken fark etti ve 'neyse bunu da geçelim' diyerek sorusunu sormaktan vazgeçti."

KOLU KIRILMIŞTI

Avukat Şükriye Erden Eylül 2012'de 'İmdat Polis' hattına gelen yardım çağrısı nedeniyle görevli olarak Levent'te bir işçi eylemine Taylan Tanay ile birlikte görevli olarak gitmişti. Erden polisin işçilere şiddet kullanmasını engellemek için gittiği sırada polisler tarafından tartaklanmış ve kolu kırılmıştı.


  http://www.radikal.com.tr/1118058111805810

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  @Neyzen Batın - beardfish

  @Neyzen Batın Tamamen size katılıyorum. Zaten Hukuk dememeli ama benim dememde bir sakınca yok tur sanırım.

  savci mi?sivaci mi? - candeniz02

  Bu savci??arkadaslara birisi mesleginiz nedir diye sorsa, ciddi ciddi savciyiz mi diyorlar acaba?Bana kalirsa savciliktan cok sivacilik isini icra ediyorlar..Hic kimse de bu adamlari uyarmiyor ya,,yazik :(

  Beardfish - Neyzen Batın

  Sevgili beardfish, hukuk, "hmm şöyle böyle diyor demek ki bunun saklayacak birşeyi var" şeklindeki tahminlerle, olasılıklarla işleyemez. Kesin kanıtlar olmadan kimseyi suçlayamazsınız. Velev ki böyle işleseydi, "hmm kendi ismi yerine veardfish nickini kullanmış, demek ki saklayacak bir şeyi var" deyip sizi de terör örgütü üyesi olarak içeri almaları gerekirdi. Allahıma binlerce şükür ki, böyle bir sistem yok Türkiyemde! Nazar değmesin maaşallah!

  @ekanefe - beardfish

  @ekanefe sanırım benimle dalga geciyorsunuz :)) Sizin gibi anlasaydım bende Dalga gecerdim. Benim olayı cözmen veya bunu söylemem ne mümkün. Fakat Seytan ayrıntıda gizlidir. Saklıyacak hic bir seyi olmayan insanlar böyle konusmaz. Ben emanet dedikten sonra bana biri Parayı mı diye sorarsa bende evet Parayı derim. "Bosver Emanet iste" ne demek? Sokak dilinde "korkma bu kadar" demek. Tabi bunlar sadece benim yorumum. Dogal olarak yanıla bilirim.

  bravo - erkanefe

  beardfish hemen olayi çözmüs, helal olsun!

  ASLINDA BEKLENİLMEYEN SORULAR İNSANI SİNDİRİR - semi ekrem

  Savcı evinde rahat biçimde ailesi ile vakit geçirirken sahiden suçları bir suçu teşkil etmeyecek biçimde bulunan bu avukatların serbest kalması durumunda yaptıgı yanlışın vicdanına verecegi Zararı hiç düşündü mü

  SÖZDE KÜRTLER - m.rozbilen

  Kürtler sözde olmadıklarını özde olduklarını nasıl ispatlayacaklar? Öyle ya savcı kürtlerin sözde olduğunu iddia edecek kadar kin ve nefreti körükleyen,aşağılayan bir dil kullanmıştır.Savcı işlenen bir suç varsa işlendiğini ispata yarar hukuki delil sunmak yerine polemiğe açık çatışmacı bir dil kullanmıştır.Kürtlerin bunu kabul etmeyeceğini bilmiyor olamaz. Amaç ne o zaman? Öküzün altında buzağı aranıyor,provokasyon kokuyor.Bir kişi herşeyi berbat etmeye yetiyor.Yazık,HSYK ne zaman harekete geçer merak ediyorum.Kürtlerin hak ve varlıkları yasal güvenceye alınmadan benzer polemikler bitmez.