Bir tanık ortaya çıktı, takıları yanında bulundu

Bir tanık ortaya çıktı, takıları yanında bulundu
Bir tanık ortaya çıktı, takıları yanında bulundu
Sarai Sierra cinayetinde hem bir tanık bulundu hem de takılarına dokunulmadan yanında bırakıldığı ortaya çıktı.

İSTANBULABD 'li Sarai Sierra'nın cesedinin bulunmasının ardından emniyete gelen bir kadın görgü tanığı olarak ifade verdi. Adının açıklanmasını istemeyen kadın, "Salı gecesi Surların dibinde bir araba durmuş orta yaşın üstünde bir erkeğin arka koltuktan birşey soktuğunu yada çıkardığını gördüm. Bu sırada bir el gördüm" dedi.
ABD'li Sarai Sierra'nın cesedinin Cankurtaran'da bulunmasının ardından Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen bir kadın ifadesi sonrası gazetecilere açıklamada bulundu. İsminin açıklanmasını istemeyen kadın, "Salı günü kardeşime yemeğe gittim, yemek dönüşü gece 23.00 ile 23.30 arası surların dibinde bir araba durmuştu, orta yaşın üstünde bir erkeğin arka koltuktan birşey sokup yada çıkardığını gördüm. Bu sırada bir el gördüm" dedi. 
Neden Salı günü polise gelmediğinin sorulması üzerine ise, "Kızım engel oldu. Arabayı da ben kullandığım için 'Anne yanlış görmüşsündür' dedi plakayı da alamadım. Amerikalı kadının cesedinin bulunduğunu basından öğrenince gelip ifade verdim" diye konuştu.

TAKILARI YANINDA BULUNDU


Emniyet Sierra'nın cesedini MOBESE kayıtlarını izleyip buldu. Sierra'nın son bulunduğu yeri tespit edip alan daraltan polis, Cankurtaran'da sur dibinde cesede ulaştı. Ancak cesedin yanındaki battaniye ve üzerinde küpe, takı ve kolye gibi zihnet eşyalarının bulunması cinayetin hırsızlık amaçlı olmayabileceği olasılığını kuvvetlendirdi. Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, taranan MOBESE ve güvenlik kamerası görüntülerinden Sierra'nın ayın 21'inde saat 13.15'te Sirkeci'den Sarayburnu'na doğru yürüdüğü tespit edildi.
Genç kadının daha sonra herhangi bir görüntüsüne rastlanamadı. Bunun üzerine bugün onlarca polis, kadının görüldüğü en son noktadan itibaren bölgede araştırmayı derinleştirdi.
Bu araştırma sırasında akşam saatlerinde ceset Cankurtaran'da sur dibinde bulundu. Cesedin yanında bir de battaniye vardı. Sierra'nın kafasının sol tarafından yara tespit edilirken küpe, saat, kolye gibi katılarının üzerinde olduğu görüldü.
Polis, olayın gasp olmadığını ayrıca cesedin yanında battaniye bulunması sebebiyle de Sierra'nın öldürüldükten sonra buraya taşınmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. (Mehmet AKTARAN-Ozan URAL/DHA)

 


  http://www.radikal.com.tr/111971311197132

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  artık utanıyorum bu ülkede yaşamak zorunda olmaktan - meftun1917

  ne yazıkki ilk degil olayı ilk ögrendiğimde aklıma barış için yürüyen italyan sanatcı gelmişti onunda başına aynısı geldi böyle sonuçlanacagından korkmuştum bu tip olaylar genelde geri kalmış ülkelerde oluyor çogunlugunuda islam ülkeleri oluşturuyor bu tip suçları işleyenleri hadım etmek gerekir tecavüz ve cinayet tabi tek başına ceza caydırıcı olmayacaktır köklü ve bilimsel bir eğitim seferberliği ve dinin yaşam alanlarındaki etkisinin azaltılması ama nereden baksanız buda 2 kuşak alacaktır...

  SARAI SIERRA VE ISTANBUL KOKAIN BAGLANTISI - Equalizer001

  Sarai Sierra’nin Turkiyeye giris-cikislari, otel yerine Beyogul’nun kolera semtinden oda kiralamasi, aylik kirayi pesin odemesi ve oldurulus sekli bana Kokain ticaretine kurban gittigini soyluyor. Istanbul’un Kokain trafigini takip ederseniz, katili bulursunuz.